- مازندران - نمایشگاه انفرادی مریم (رکسانا)رضوی برگزار شد

نمایشگاه انفرادی مریم (رکسانا)رضوی برگزار شد

تاریخ 26 اردیبهشت 1401 ساعت 13:31:25
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001883
نمایشگاه انفرادی «خلوت روشن» مریم(رکسانا) رضوی به مدت 3 روز در ساری برگزار شد.
نمایشگاه انفرادی مریم (رکسانا)رضوی برگزار شد

به گزارش واژه‌روز، نمایشگاه انفرادی مریم(رکسانا) رضوی به مدت 3 روز از شنبه 24 اردیبهشت تا دوشنبه 26 اردیبهشت درگالری هفت آینه  ساری برگزار شد.

مریم(رکسانا) رضوی در سال 1362 در شهر قائم‌شهر متولد شد. او کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر تهران و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر اصفهان است. شروع نقاشی او با موضوع برگها متاثر از مفاهیم شرقی از سال۱۳۹۷بوده است.

او در دوره‌ای مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری طراحان خیال ازل ، موسس آموزشگاه هنرهای تجسمی نشانه و تدریس تخصصی هنر، مدرس دانشگاهی و آموزشگاهی و همکاری در بخش تصویرسازی و گرافیک دانشنامه ۵ جلدی مازندران داشته است.

رضوی در پروژه طراحی از جنگلهای هیرکانی همراه با گروه هنری حجم سبز ، در نمایشگاههای گروهی گالری هفت آینه (ساری) و گالری نوران (قایم شهر) برگزاری اولین نمایشگاه انفرادی در گالری سی سی قائمشهر مرداد و در نمایشگاه آثار بانوان مازندران در گالری موزه دیدی ایزدشهر مازندران حضور داشت.

هنرمند در این مجموعه نقاشی موضوعات مختلفی رو دنبال کرد.

او گفته است، از طرفی به حرکت و مسیر رشد گیاهان متمرکز شدم. چون بنظرم گیاهان مسالمت امیز و بی جار و جنجال در کنار هم رشد میکنن. در مقایسه با اونها انسان با زندگی شلوع و درهمی که برای خودش درست کرده، مجبوره برای رشد کردن انگار مجبوره با همنوع خودش بیرحمانه بجنگه و از طرفی نگاهم به زندگی و فرهنگ التقاطی و بی سر و سامونیه که ما انسانها برای خودمون درست کردیم.

و ما معمولن شناخت خاصی از خودمون و جایگاهمون در جهان نداریم.و بنطر من همین عدم شناخت یکی از دلایلیه که باعث میشه ما بشکل مفرطی احساس بی معنایی و کسالت و بی هدفی باشیم. ما احسای جدا افتادگی از جهان و همنوعانمون داریم.‌که فکر میکنم رجوع با ساختارهای طبیعی میتونه بما یاداوری کنه که ما هم قبل از فرهنگ و پیشرفت ساختاری یکپارچه داشتیم. و به جهان پیوسته بودیم.

برای من نقاشی از گیاهان بعنوان یه ساختار طبیعی و بکر مثل الگوییه که من میتونم خودمو و ذهنمو باهاش به هماهنگی و هارمونی برسونم. همون هارمونی که در برگها و ساقه ها هست.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi