- مازندران - نمایش تولیدات تجسمی حوزه هنری مازندران در دانشگاه آکتائو

نمایش تولیدات تجسمی حوزه هنری مازندران در دانشگاه آکتائو

تاریخ 07 اسفند 1400 ساعت 12:49:38
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001767
۴۰ اثر هنری از تولیدات حوزه هنری مازندران در دانشگاه « یسه نوف کاسپین » آکتائو کشور قزاقستان  به نمایش گذاشته می شود.
نمایش تولیدات تجسمی حوزه هنری مازندران در دانشگاه آکتائو

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران، مهدی معصومی گرجی ضمن اعلام خبر فوق افزود:

طی رایزنی های صورت گرفته با سفارت ایران در قزاقستان ( و دکتر حبیب الله ملکوتی فر سرکنسول ایران در اکتائو) رویداد یاد شده با هدف معرفی آداب و سنن مازندران صورت خواهد گرفت.

وی ضمن اشاره به حضور ایرانیان در شهر آکتائو ادامه داد: با تمام مرزبندی های موجود، اشتراکات و یا نزدیکی‌های فرهنگی در برخی زمینه ها با کشور های حوزه دریای خزر باعث شده مسئله فرهنگ و آیین و مولفه های زیست بوم برای دیگر کشورها امری جذاب و قابل توجه باشد.

رییس حوزه هنری مازندران با تاکید بر اینکه دانشگاه یسه نوف کاسپین محل حضور فرهنگ پژوهان و محققانی است که مخاطبان این نمایشگاه خواهند بود افزود: حوزه هنری مازندران در سند جدید تحول خود، به عنوان پرچمدار هنر آیینی و سبک زندگی، مأموریت های مشخصی در این زمینه ها با رویکرد تولید و فعالیتهای فرهنگی هنری یافته است و این نمایشگاه فرصتی در عرصه بین‌المللی است تا بتوانیم به معرفی این فرهنگ غنی پر از حماسه و پهلوانی، مردمان سختکوش و معتقد   بپردازیم.

معصومی گرجی همچنین گفت: آثار یاد شده از تولیدات دوسال اخیر این مرکز در رشته های نگارگری، خوشنویسی( با موضوع فرهنگ و ادب مازندران و اشعار علامه حسن زاده آملی به عنوان یکی از مفاخر جهان اسلام) و عکس ( با موضوع فرهنگ، آداب، آیین، معماری و مناظر مازندران_ از مجموعه کتاب عکس سامون) می‌باشد. و در کنار این آثار بخشی از پوشش محلی و ابزار و ادوات سنتی زندگی مردم مازندران نیز  به نمایش گذاشته خواهد شد.

شایان ذکر است که نمایشگاه تولیدات حوزه هنری مازندران در دانشگاه یسه نوف کاسپین آکتائو ۱۵ تا ۱۹ مارس ۲۰۲۲ برابر با ۲۴ تا ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها