- مازندران - نقاش مازندرانی برگزیده دومین«پروژه هنری خور»شد

نقاش مازندرانی برگزیده دومین«پروژه هنری خور»شد

تاریخ 10 مهر 1400 ساعت 14:08:48
منبع: ایرنا
کد خبر: 001330
با پایان نمایشگاه مجازی دومین «پروژه هنری خور»، علی سعیدی کناری هنرمند خودآموخته فریدونکناری برگزیده‌ نهایی این رویداد انتخاب و معرفی شد.
نقاش مازندرانی برگزیده دومین«پروژه هنری خور»شد

 به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، علی سعیدی کناری به ‌عنوان برگزیده‌ نهایی پروژه هنری خور ۱۴۰۰ معرفی شد. در این رویداد که توسط گالری سرادی پور برگزار شد آثاری از هنرمندان نقاش و طراح به نمایش درآمد و در معرض قضاوت داوران بین‌المللی قرار گرفت.

علی سعیدی کناری، متولد ۱۳۵۰ فریدونکنار هنرمندی خودآموخته است که به سیاق بسیاری ازاین‌دست هنرمندان در تاریخ هنر، پیوند حسی و غریزی عمیقی با هنر خود برقرار کرده است. فرآیند نقاشی از زبان هنرمند برایش بدین گونه است: «هر لحظه روحم داستانی نو از جهانی موازی برای انگشتانم بازگو می‌کند».

در دومین دوره پروژه هنری خور پس از داوری مرحله اول، ۳۰ هنرمند به فهرست برتر منتخب داوری راه یافتند و آثار آن‌ها در وب‌سایت گالری سرادی‌پور و فضای نمایشی وب‌سایت آرتسی به مدت یک ماه به نمایش درآمد. در مرحله بعد علی سعیدی، الهام ایثاری، ندا کاشانی، نیلوفر محمدی فر و مهدی نعمتی به عنوان پنج نامزد نهایی انتخاب شدند و هم‌زمان با اختتامیه نمایشگاه، علی سعیدی کناری به عنوان نفر برتر پروژه هنری خور ۱۴۰۰ معرفی شد.

آنا والاس تامپسون، مکس پرسنیل، لی آن بیدل، مرتضی ولی، لیلا ناظمیان و رکسانه زند داوری آثار دومین دوره پروژه هنری خور را بر عهده داشتند.

پروژۀ هنری خور فراخوانی سراسری ویژۀ آثار نقاشی و طراحی است و شرکت در آن برای تمامی هنرمندان ایرانی در داخل و خارج از کشور آزاد و رایگان است. به علت تداوم شرایط متأثر از همه‌گیری ویروس کرونا، تمام مراحل پروژۀ خور ۱۴۰۰ نیز از ثبت‌نام و ارائۀ آثار تا فرآیند داوری و نمایش آثار منتخب به‌صورت آنلاین برگزار می شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi