- هنرهای تجسمی - علی رادمند، هنرمند برگزیده مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم»معرفی شد

علی رادمند، هنرمند برگزیده مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم»معرفی شد

تاریخ 17 شهریور 1399 ساعت 12:21:17
منبع: ایرنا
کد خبر: 001027
براساس رای هیات داوران، «علی رادمند»، هنرمند ایرانی به عنوان نفر اول مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می دهیم» انتخاب و معرفی شد.
علی رادمند، هنرمند برگزیده مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم»معرفی شد

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در توضیح چگونگی برگزاری این مسابقه بین المللی، گفت: کارهای اجرایی مربوط به مسابقه بین المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم»، چند روز بعد از شیوع کرونا، با همفکری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع شد که خوشبختانه این اتفاق هنری با مشارکت مسئولان انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری روایت فتح، شبکه مجازی آی گپ، بنیاد احسان برکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روبرو شد و موسسه فرهنگی هنری « سپهر سوره هنر» حوزه هنری نیز به عنوان مجری، کار را شروع کرد .

«سید مسعود شجاعی طباطبایی» دبیر این مسابقه بین‌المللی، افزود: «بعد از اطلاع رسانی، با استقبال هنرمندان ۸۸ کشور روبرو شدیم و ۴۲۰۰ اثر دریافت شد که تیم داوری متشکل از ۴ نفر از داوران ایرانی و ۵ نفر از هنرمندان خارجی، بعد ازچند مرحله داوری ۳ نفر را به عنوان نفرات برگزیده انتخاب کردند که جوایز نفرات اول تا سوم ۱۵۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۵۰۰ یورو و لوح تقدیر و تندیس است وعلاوه بر این، به ۷ نفر از هنرمندان ایرانی که مشارکت جدی در مسابقه داشتند، جایزه نقدی تعلق می گیرد.

 

معرفی ۳ برگزیده

بنابر این گزارش، با آنکه قرار بود مراسم اختتامیه باشکوهی برای تقدیر از برگزیدگان برگزار شود اما به لحاظ شرایط کرونایی چند بار برگزاری اختتامیه به تعویق افتاد تا اینکه سرانجام روز شنبه پانزدهم شهریورماه، در مراسمی در دفتر ریاست حوزه هنری از آقای علی رادمند، برگزیده ایرانی این مسابقه بین‌المللی، تقدیر به عمل آمد.

بعد از انتخاب آثار برگزیده، کتاب نفیس آثار مسابقه در ۳۸۷ صفحه چاپ شده که این کتاب برای فینالیست‌ها ارسال خواهد شد و pdf  آثار با کیفیت قابل چاپ در اختیارسایر شرکت کنندگان هم قرار می گیرد.

 

به زندگی با کرونا عادت کنیم

در این مراسم آقای «محمد مهدی دادمان» رئیس حوزه هنری نیز با تقدیر از کار بزرگی که در این زمینه صورت گرفته است، گفت: هنرمندان باید با زبان هنر به جامعه بیاموزند که به مرور باید به زندگی با این شرایط کرونایی هماهنگ شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه می‌توان از این آثار برای تولید محصولات دیگری هم استفاده کرد، گفت: از آنجا که آثار این مسابقه شکل کارتون و فانتزی دارند می‌توان برای تولید آثار موشن «جان بخشی» هم استفاده خوبی از آنها شود که در این زمینه مدیرمرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری توضیحات کاملی را ارایه داد و گفت اقدامات اولیه در این زمینه صورت گرفته و با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

تقدیر از برگزیدگان خارجی

شجاعی طباطبایی در ادامه درباره چگونگی تقدیراز هنرمندان خارجی برگزیده cau Gomez از برزیل و steff provijin از بلژیک، گفت: امکان دعوت از آنها به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و به همین دلیل از آنها خواستیم تا پیام‌های تصویری برای ما ارسال کنند که پیام‌های آنها به همراه پیام‌های داوران و برندگان ایرانی به زبان‌های مختلف ترجمه و زیر نویس شده‌اند که در فضای مجازی مراسم تقدیر از آنها پخش می‌‌شود و جوایز برندگان نیز برایشان ارسال خواهد شد.

وی افزود: آثار این مسابقه بر روی سایت ایران کارتون، بیش از دو میلیون و چهارصد بار بازدید داشته و از ۲۳۰ کشور دنیا از این آثار بازدید کرده‌اند.

 

احساس خوب لبخند

هنرمند برگزیده، درباره آثارش و هدفش از طراحی این آثار کرونایی، می‌گوید: در روزهایی که همه چیز از نان شب تا حس و حال خودمان و اطرافیان‌مان، متاسفانه یک جورهایی به کرونا گره خورده است، سعی کردم هم مخاطبین‌ام را تا جایی که می‌توانم نسبت به این مساله آگاه نگه دارم و هم باعث بشوم که لبخندی در این دوران عجیب! به لب شان بنشانم و هم نظرات و حس‌های خودم را منتقل کنم.

علی رادمند افزود : از اینکه در بین این همه شرکت‌‌کننده از کشورهای مختلف، داوران اثر مرا انتخاب کردند، برایم بسیار خوشحال کننده و افتخار‌آفرین است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi