- مازندران - مسئولان ما تئاتر را شغل نمی دانند

عباس ابوالحسنی:

مسئولان ما تئاتر را شغل نمی دانند

تاریخ 01 اردیبهشت 1399 ساعت 08:16:53
منبع: واژه روز
کد خبر: 000634
مدرس و کارگردان باسابقه تئاتر مازندران بیکاری مربیان و کارکنان آموزشگاه های آزاد هنری و به ویژه آموزشگاه های تئاتر و بازیگری را یکی از مهمترین چالش های این روزهای جامعه فرهنگ و هنر می داند و معتقد است که دولت باید برای پوشش بیکاری این قشر علاوه بر تسهیلات حمایتی از آموزشگاه ها، به فکر پرداخت بیمه بیکاری به آنان نیز باشد.
مسئولان ما تئاتر را شغل نمی دانند

به گزارش واژه روز، «عباس ابوالحسنی» با بیان این که متأسفانه مسئولان ما تئاتر را شغل نمی دانند، اظهار کرد: در آموزشگاه من 7 نفر مشغول کار بودند و حقوق می‌گرفتند و به نوعی امرار معاش‌شان از این مرکز انجام می‌شد. این افراد بیمه هنرمندان هستند و متأسفانه از افراد زیر پوشش این بیمه حمایتی برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری نمی‌شود.

وی به کاهش هنرجویان نیز اشاره کرد و افزود: حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت کلاس‌ها برگزار شود هم با کاهش محسوس و چشمگیر هنرجویان مواجهیم. پیش‌بینی ما این است که دست‌کم 50 درصد هنرجوها حتی پس از عادی شدن وضعیت به کلاس‌ها نیایند. چون برخی خانواده‌ها آسیب‌های مالی زیادی دیدند. برخی خانواده‌ها هم حاضر به فرستادن فرزندشان به آموزشگاه در شرایط کنونی نیستند.

مدیر آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی بابل با اشاره به چالش‌های مالی شدیدی که برای این قبیل مراکز پیش آمده خاطرنشان کرد: ما همین حالا با مشکلات عمیق مالی مواجهیم. از یک سو ناچار شدیم شهریه اسفند و فروردین هنرجویان را برگردانیم و از سوی دیگر حقوق پرسنل و اجاره ماهانه را باید می‌پرداختیم. در دو ماه اخیر بدون این که دریافتی مالی داشته باشیم، 8 میلیون تومان اجاره آموزشگاه را پرداختیم.

ابوالحسنی افزود: معضلات زیادی وجود دارد که متأسفانه مدیران فرهنگی آن‌ها را خیلی جدی نگرفتند و با بخشنامه‌هایی که کارکرد عملی ندارد بر واقعیات چشم بستند. به هر حال دولت بودجه‌هایی برای حوادث غیرمترقبه و حمایت از مشاغل مختلف در شرایط بحرانی دارد. کمترین انتظار این است که به این مراکز تسهیلات کم‌بهره و بلندمدت و با تنفس یک ساله پرداخت شود تا بتوانند روی پای خود بایستند.

وی با اشاره به صدور بخشنامه از سوی مزارت فرهنگ و ارشاد برای ازسرگیری فعالیت آموزشگاه ها گفت: شاید برای آموزشگاهی مانند آموزشگاه موسیقی یک نفره برگزار شدن کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امری عادی باشد. اما برای آموزشگاه‌های هنرهای نمایشی و بازیگری مقدور نیست. از یک سو برگزاری کلاس‌ها به صورت گروهی خطر بالایی دارد و از سوی دیگر نمی‌توانیم کلاس‌ها را انفرادی برگزار کنیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi