- مازندران - معرفی اجراهای سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر مازندران

معرفی اجراهای سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر مازندران

تاریخ 18 آبان 1402 ساعت 15:35:44
کد خبر: 002577
رئیس اداره هنری و سینمایی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ایستگاه ۳۵ تئاتر مازندران به اجرای ۱۰ نمایش صحنه‌ای و خیابانی اختصاص دارد که توسط هنرمندانی از ۹ شهرستان استان به اجرا درمی‌آید.
معرفی اجراهای سی‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، جلسه هماهنگی اعضای کمیته‌های سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان مازندران به ریاست مهدی روحی دبیر اجرایی جشنواره و رئیس اداره هنری و سینمایی این اداره‌کل برگزار شد.

وی اعلام کرد: 10 نمایش صحنه‌ای و خیابانی از روز شنبه 20 آبان‌ماه تا دوشنبه 22 آبان‌ماه در سالن‌های بلک باکس و آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری به اجرا در می‌آیند

روحی گفت: از 6 نمایش صحنه‌ای، 5 نمایش در بلک باکس و یک نمایش 120 دقیقه‌ای در سالن آمفی تئاتر اجرا خواهد شد، چهار نمایش دیگر نیز در بخش خیابانی و در مجتمع فرهنگی هنری به مخاطبان ارائه خواهد شد.

در این جلسه، شرح وظایف کمیته‌های مختلف عنوان و نظرات و پیشنهادات برای برگزاری بهتر جشنواره بیان شد.

بر اساس جدول زمانبندی اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی در سی‌وپنجمین ایستگاه تئاتر مازندران، این رویداد با نمایش «آرش کمان نداشت» در ساعت 10:30 روز شنبه 20 آبان ماه آغاز می‌شود

این اجرای صحنه‌ای به کارگردانی مهدی قاسمیان از شهرستان بابل، به مدت 70 دقیقه در سالن بلک‌باکس به اجرا درمی‌آید.

نمایش «خواب نامه» کاری از حسن میرزایی، یک اثر صحنه‌ای دیگر از هنرمندان بابل است که ساعت 16 روز شنبه در سالن آمفی تئاتر به مدت 120 دقیقه به روی صحنه می‌رود.

در همین روز تئاتر خیابانی با عنوان «شهروند قرآن» در ساعت 18 و به مدت 20 دقیقه به کارگردانی محمدجواد رحمانی از ساری در مجتمع فرهنگی هنری اجرا می‌شود.

نقد و بررسی آثار نخستین روز جشنواره، نیم ساعت پس از پایان آخرین نمایش در سالن سلمان هراتی صورت می‌گیرد.

* اجراهای روز دوم

دومین روز از اجراهای این رویداد فرهنگی – هنری (یکشنبه 21 آبان‌ماه) با نمایش خیابانی به نام «دردنامه‌ای برای ننه شهربانو» اثری از حسن رامی آغاز می‌شود که ساعت 10:30 به مدت 25 دقیقه در مجتمع فرهنگی هنری توسط بازیگرانی از شهرستان ساحلی محمودآباد ارائه می‌شود.

در همین روز نمایش صحنه‌ای به نام «فعل» به کارگردانی مجید شعاعی از آمل، ساعت 11 به مدت 75 دقیقه در سالن بلکس باکس، به اجرا در می‌آید.

اجرای دیگر این روز نیز به نمایش خیابانی «پوتین» اثر مارال جعفرنژاد از چالوس در مجتمع فرهنگی هنری به مدت 15 دقیقه در ساعت 16، اختصاص دارد.

آخرین اجرای دومین روز از جشنواره، اثری است از امیرحسین فلاحت‌پیشه کارگردان بابلسری با نام «کارنامه بندار بیدخش» که به مدت 54 دقیقه و در ساعت 16:30 در سالن بلک باکس اجرا می‌شود.

نقد و بررسی آثار دومین روز جشنواره نیز ساعت 18 در سالن سلمان هراتی برگزار می‌شود.

* اجراهای روز سوم

روز دوشنبه 22 آبان‌ماه آخرین روز از اجراهای جشنواره است؛ «قفس؛ جایی برای رام کردنت» به کارگردانی مسعود تیر، یک اجرای صحنه‌ای از هنرمندان نوشهری است که ساعت 10:30 به مدت 40 دقیقه در سالن بلک‌باکس اجرا خواهد شد.

در همین روز هنرمندانی از شهرستان نور، یک اثر خیابانی با نام «مغزهای کادو پیچ شده» کاری از مهدی نصراله زاده را ساعت 16 به مدت 17 دقیقه در مجتمع فرهنگی هنری ارائه خواهند کرد.

آخرین نمایش در آخرین روز از جشنواره، یک اثر صحنه‌ای با نام «اودنگ» به کارگردانی سارا یزدانی از بهشهر است که ساعت 16:30 به مدت 60 دقیقه در سالن بلکس باکس به روی صحنه خواهد رفت.

نقد و بررسی سه اثر نمایشی نیز ساعت 18 در سالن سلمان هراتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار خواهد شد.

به گفته مهدی روحی دبیر اجرایی سی‌‌وپنجمین جشنواره تئاتر مازندران، اختتامیه این رویداد فرهنگی هنری ساعت 16 روز سه‌شنبه 23 آبان‌ماه با معرفی آثار برتر خواهد بود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها