- مازندران - برگزاری دومین دوره اجرای نمایش‌های ایرانی عاشورایی در ساری

برگزاری دومین دوره اجرای نمایش‌های ایرانی عاشورایی در ساری

تاریخ 11 شهریور 1402 ساعت 14:33:09
کد خبر: 002493
علی شیدایی‌فر، دبیر دومین دوره اجرای نمایش‌های ایرانی عاشورایی استان مازندران، از برگزاری این رویداد هنری پس از دو سال وقفه در شهر ساری خبر داد.
برگزاری دومین دوره اجرای نمایش‌های ایرانی عاشورایی در ساری

به گزارش واژه روز به نقل از ایران تئاتر، علی شیدایی‌فر، دبیر دومین دوره اجرای نمایش‌های ایرانی عاشورایی استان مازندران که از ۱۲ تا ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ در ساری برگزار خواهد شد، از حضور گروه‌ها و چهره‌های تازه در این رویداد هنری خبر داد.

او در این‌باره توضیح داد: پس از اجرای اولین دوره و پس از یک وقفه دو ساله، به همت مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دومین دوره این رویداد با حضور ۸ گروه برتر نقال، پرده‌خوان و مقتل‌خوان و ۳ گروه برتر شبیه‌خوانی استان مازندران به مدت ۳ روز در میدان امام حسین (ع) ساری برگزار خواهد شد.

شیدایی‌فر افزود: در این دوره، سه گروه حرفه‌ای و برتر شبیه‌خوانی از شهرهای بابلسر، آمل و امیرکلا با همراهی اساتید برتر شبیه‌خوانی استان به عنوان معین‌البکا و ۵ اثر انفرادی در رشته‌های نقالی، پرده‌خوانی و مقتل‌خوانی از سراسر استان مازندران حضور خواهند داشت.

او ادامه داد: تفاوت این دوره با اولین دوره آن، حضور گروه‌ها و چهره‌های جدید است و‌ مضاف بر اینکه سعی کردیم اجراهای این رویداد را در دل مردم ببریم و از این رو کمک بر ترویج این هنر اصیل ایرانی نیز کرده باشیم.

دبیر دومین دوره اجرای نمایش‌های ایرانی عاشورایی گفت: این دوره رقابتی نیست و به صورت همایشی و با تقدیر از گروه‌های شرکت‌کننده همراه خواهد شد و سال آینده تلاش خواهیم کرد این رویداد را به صورت منطقه‌ای و با حضور استان‌های گیلان، البرز، سمنان، تهران و مازندران و با رویکردی مبتنی بر آموزش محوری و با دعوت از اساتید به‌نام این عرصه برگزار کنیم.

شیدایی‌فر همچنین گفت: هدف از برگزاری چنین رویدادی، آشنایی نسل جوان و نوجوان ما با هنرهای اصیل و آیینی کشورمان و تولید آثار فاخر مذهبی در مسیر فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی است.

او در پایان، از تقدیرِ پیشکسوتان نمایش‌های آیینی-مذهبی در اختتامیه این رویداد خبر داد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها