- هنرهای نمایشی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پی درگذشت تعزیه‌خوان کشور پیام تسلیت فرستاد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پی درگذشت تعزیه‌خوان کشور پیام تسلیت فرستاد

تاریخ 29 آذر 1401 ساعت 13:55:34
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002317
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حسین جوادی، در پی درگذشت چهره ماندگار تعزیه‌خوانی کشور، حاج حسن مصفا معروف به "سقا" ؛ پیام تسلیت صادر کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پی درگذشت تعزیه‌خوان کشور پیام تسلیت فرستاد

به گزارش واژه‌روز و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی: پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت درگذشت چهره ماندگار تعزیه کشور مرحوم حاج حسن مصفا معروف به سقا

بسم الله الرحمن الرحیم 

هنر تعزیه یکی از مقدس ترین هنرهای است که در برانگیختن عواطف مذهبی و تقویت باورهای دینی نقش به سزایی دارد عزیزانی که در این مسیر گام بر می دارند قطعاً علاوه بر اجرا و ثواب قابل اعتنا ، در دل و جان مردم نیز عزیز و محبوب هستند.

سرآمد این راویان حوادث عاشورایی و آیینی بی شک شخصیتی ممتاز و کم نظیر، حاج حسن مصفا بود کسی که محبوب قلوب بود و به نیکی در دل مردم جای کرد.

  او که نذر شده بود تا برای حسین (علیه السلام) بماند و برای حسین (سلام الله علیه) بخواند و چه خوش تا پای جان این نذر را ادا کرد.

 چه هدایایی که به او دادند و او کریمانه به مستمندان بخشید که بارزترین آن سفر حجی بود که به او هدیه شد؛ اما این مرد علوی هزینه را بین فقرا تقسیم کرد این خصلت علی وار و مسلک علوی او را ممتاز کرده بود و امروز که در حسرت از دست دادنش به سوگ نشسته ایم بخش عمده این ارادت، به خاطر اخلاق و منش و رفتار و کردار این خادم الحسین است و بخشی هم بخاطر وجاهت هنری این مرد بزرگ.

که هر دوی اینها قابل تحسین و تکریم و تعظیم است.

 اینجانب این ثلمه بزرگ به ساختار نمایش آیینی کشور  را به همه اهالی فرهنگ و هنر و رسانه خصوصا هنرمندان عرصه تئاتر مذهبی تعزیه تسلیت عرض نموده، از حضرت حق سبحانه و تعالی علو درجات برای آن عزیز و صبر و طی راه و احیای مرام آن فرهیخته را برای خانواده بزرگ هنر تعزیه مسألت دارم.

عاش سعیدا و مات سعیدا

حسین جوادی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها