- مازندران - جلسه نخست نشست سه روزه محرابیان در ساری برگزار شد

جلسه نخست نشست سه روزه محرابیان در ساری برگزار شد

تاریخ 12 خرداد 1401 ساعت 11:28:31
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001914
روز نخست رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد ( محرابیان) ویژه مربیان منطقه دو ( استانهای مازندران و گلستان) در ساری برگزار شد.
جلسه نخست نشست سه روزه محرابیان در ساری برگزار شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران نخستین دوره از سلسله رویدادهای آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد ( محرابیان) ویژه مربیان منطقه دو ( استانهای مازندران و گلستان) عصر سه شنبه 10 خرداد در ساری آغاز به کار کرد.

در این برنامه که با حضور  «سید حسین فدایی حسین» و «محمد رضا آزاد» از مدرسان نام آشنای هنرهای نمایشی صورت گرفت، آشنایی هرچه بیشتر و دقیق تر نمایشگران جوان با چیستی اجراهای مسجدی و ویژگی های ارتباطی این گونه نمایشی با مخاطب دستمایه مهم بحث بود.

همچنین خاستگاه آیینی نمایش از نکاتی بود که توسط مدرسان نخستین روز کارگاه آموزشی محرابیان عرضه شده و در ادامه سنت های رایج در جامعه و تاثیر آن بر ناخودآگاه مردم جهت روایت داستان و نگارش نمایشنامه مورد بررسی قرار گرفت.

«سید حسین فدایی حسین» و «محمد رضا آزاد» در برنامه ای دوطرفه و کارگاهی با استفاده از تجربیات حاضران سعی کردند که درباره شیوه ارتباط با مخاطب از طریق برخی عناصر مشترک از جمله خاطره، وقایع روزمره و نیازهای مهم اجتماعی به اصلاح رویکرد های مربیان جوان بپردازند.

شایان ذکر است که برنامه ی مذکور توسط واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد و تا پنجشنبه 12 خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi