- مازندران - رویداد تئاتری «محرابیان» در مساجد مازندران آغاز ‌شد

رویداد تئاتری «محرابیان» در مساجد مازندران آغاز ‌شد

تاریخ 28 فروردین 1401 ساعت 04:29:46
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001851
رئیس حوزه هنری مازندران گفت: نخستین رویداد بزرگ نمایشی بچه‌های مسجد مازندران با عنوان «محرابیان» در تعدادی از مساجد هشت شهرستان این استان آغاز شد.
رویداد تئاتری «محرابیان» در مساجد مازندران آغاز ‌شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران ، مهدی معصومی گرجی اظهار کرد: طرح سلسله اجراهای نمایشی «محرابیان» برآمده از پنجمین دوره جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مازندران است که چندی پیش داوری آن به پایان رسید و ۱۶ نمایش برتر این جشنواره نمایشی برای اجرا در مساجد هشت شهرستان استان انتخاب شدند.

وی افزود: اجرای این نمایش‌ها از امروز آغاز شد و قرار است مرحله نخست اجراها تا فردا ادامه داشته باشد. مرحله دوم اجراها نیز از هفتم تا ۱۰ اردیبهشت برگزار می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: تعدادی از مساجد شهرستان‌های نکا، میاندورود، ساری، بابل، محمود آباد، نور، چالوس و تنکابن محل اجرای این نمایش‌ها هستند و آثار منتخب پس از افطار در مساجد منتخب اجرا می‌شوند.

رئیس حوزه هنری مازندران گفت: این رویداد نمایشی از سری برنامه‌های هفته هنر انقلاب حوزه هنری مازندران است که بر اساس سیاست تمرکززدایی در مناطق مختلف استان برگزار می‌شود.

معصومی گرجی افزود: استفاده از ظرفیت‌های مردمی از ویژگی‌های مهم نمایش مسجدی است. به همین دلیل برخی گروه‌ها با حضور هنرجویان تشکیل شده‌اند و نمایش‌ها را در مساجد اجرا می‌کنند.

رئیس حوزه هنری مازندران همچنین از برپایی ویژه‌برنامه «نسل بیدار» با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه هنر انقلاب در مازندران و تجلیل از چهره سال هنر انقلاب این استان خبر داد و گفت: عصر پنجشنبه ۲۵ فروردین به مناسبت هفته هنر انقلاب جمعی از فعالان این عرصه، ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «نسل بیدار» برای دیدار صمیمی، شعرخوانی، تجلیل از هنرمندان فعال و چهره استانی و ملی هنر انقلاب در دفتر آیت‌الله محمدی لایینی برگزار شد.

معصومی گرجی اظهار کرد: در این محفل که به خاطر رعایت موازین بهداشتی به شکل محدود برگزار شد، تعدادی از هنرمندان رشته‌های تجسمی، فیلمسازی، نمایش، موسیقی، ادبی، پژوهشی و فعالان رسانه‌ای حضور داشتند و در بخش‌هایی از برنامه چند شاعر، به خواندن تازه‌سروده‌های خود پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: هر سال با هماهنگی حوزه هنری مرکز در ماه مبارک رمضان گروهی از شاعران برجسته کشور در محفلی محضر مقام معظم رهبری به شعرخوانی می‌پردازند که این سنت حسنه چند سال است همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) با هماهنگی حوزه هنری مازندران نیز با حضور شاعران و فعالان فرهنگی هنری در محضر نماینده محترم مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و امسال هم در قالب محفل «نسل بیدار» برگزار شد.

این مسئول درباره بخش تجلیل از هنرمندان عرصه هنر انقلاب در مازندران اظهار کرد: در بخش معرفی و تجلیل از چهره سال مازندران در عرصه هنر انقلاب، با در نظر گرفتن معیارهایی همچون میزان همکاری با حوزه هنری،  تولیدات و افتخارات در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، میزان اثرگذاری و جریان‌سازی و تربیت نیروهای متعهد مهدی زمان‌پور کیاسری (کارگردان و مستندساز) به عنوان چهره ملی و تورج زایدلی بازیگر و کارگردان نمایش به عنوان چهره استانی هنر انقلاب مورد تقدیر قرار گرفتند.

معصومی گرجی خاطرنشان کرد: همچنین پس از معرفی چهره سال هنر انقلاب مازندران، چند تن از هنرمندان و فعالان استان از جمله دکتر زین‌العابدین درگاهی، حجت‌الاسلام سید احمد شفیعی مازندرانی، صادق گنجوی، حمید حمزه‌نژاد، سید حمزه کاظمی سنگدهی، آتنا فلاحتی شکارسرایی، فرزاد محمدنژاد، ابراهیم فلاح، سمیه اسلامی، سحر محسنی، حسن علیپور، عمران حامی، زهرا قاسمی سنگتراشانی، حسن جعفری و  یوسف یونسینیز به خاطر فعالیت‌های مستمر و اثربخش در عرصه هنر انقلاب تجلیل شدند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi