- مازندران - انتخاب محسن اردشیر به عنوان مسئول کانون تئاتر خیابانی مازندران

انتخاب محسن اردشیر به عنوان مسئول کانون تئاتر خیابانی مازندران

تاریخ 01 دی 1399 ساعت 11:55:55
کد خبر: 001500
«محسن اردشیر» کارگردان و مدرس تئاتر طی حکمی از سوی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران به عنوان مسئول کانون تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی مازندران منصوب شد.
انتخاب محسن اردشیر به عنوان مسئول کانون تئاتر خیابانی مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا: «یاسر محمودی» رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران  طی حکمی، محسن اردشیر را به عنوان  مسئول کانون تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی استان منصوب شد.

در متن حکم چنین آمده است: «نظر به تجربیات ارزشمند و شایستگی جنابعالی  در حوزه نمایش خیابانی شما را به عنوان مسیول کانون نمایش‌های خیابانی این انجمن  منصوب می‌نمایم. امیدوارم با آگاهی، خلاقیت  و توفیقات الهی در انجام امور محوله موفق باشید

محسن اردشیر کارگردان، نویسنده، بازیگر که حضور در جشنواره های متعدد ملی و  بین المللی ، داور جشنواره های استانی، سراسری را در کارنامه هنری خود دارد.

اجرای خیابانی )به انگلیسی: (Street performance گونه‌ای از هنرهای نمایشی است که از متن اقشار مختلف اجتماع برخاسته و با توجه به انگیزه‌های بروز و ظهور آن، همواره کارکردهای مختلفی از جمله اصلاح رفتارهای اجتماعی داشته و خالقان و بازیگران این عرصه با زبان هنری خود بایدها و نبایدهای زندگی بشری را به فراخور فهم مردم کوچه و بازار بیان کرده‌اند. در تئاتر خیابانی بازیگر به دور از تمامی عناصر دست و پاگیر صحنه‌ای در تلاش است تا مخاطب خود را نسبت به موضوعی خاص به هیجان و گاه به تفکر و تعمق در آن مساله وا دارد. در نمایش خیابانی نیازی به طراحی لباس، نور، چهره آرایی و طراحی صحنه نیست، بازیگر این گونه نمایش‌ها بر اساس موضوع‌های مورد نظر خود اقدام به اجرای نمایش در مکان و زمانی خاص می‌کند. در نمایش‌هایی خیابانی متن نمایش، کارگردانی و بازیگری به موازات هم و در همان مکان خاص اتفاق می‌افتد.

گستردگی اجراهای خیابانی می‌تواند هرچیزی باشد که از نظر مردم سرگرم‌کننده است. از حرکات آکروباتیک، دلقک‌بازی، نقاشی کاریکاتور، تردستی و شعبده‌بازی و فالگیری گرفته تا نمایش کمدی، آوازه‌خوانی، رقص، اجرای آثار موسیقی کلاسیک و معرکه‌گیری.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi