- مازندران - هنرمندان تئاتر مازندران در رویداد ساری۲۰۲۲ نقش ایفا می‌کنند

هنرمندان تئاتر مازندران در رویداد ساری۲۰۲۲ نقش ایفا می‌کنند

تاریخ 02 آذر 1400 ساعت 15:24:02
منبع: ایرنا
کد خبر: 001459
  نقش و اثرگذاری هنرمندان مازندران در برگزاری فعالیت‌های هنری رویداد ساری ۲۰۲۲ با حضور تعدادی از هنرمندان تئاتر، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر این رویداد بین‌المللی بررسی و تبیین شد.
هنرمندان تئاتر مازندران در رویداد ساری۲۰۲۲ نقش ایفا می‌کنند

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، نشست هم‌اندیشی تعدادی از هنرمندان شاخص تئاتر مازندران با موضوع برگزاری رویداد فرهنگی ساری۲۰۲۲ و سهم هنرمندان تئاتر در این بهتر برگزار شدن این رویداد به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

این نشست به بهانه برگزار شدن سی‌وسومین جشنواره تئاتر استان در روزهای اخیر و استقبال چشمگیر مردم از نمایش‌ها در ساری برپا شد و در آن تعدادی از کارگردان‌های تئاتر استان همراه با معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیر رویداد ساری۲۰۲۲ درباره چگونگی سهیم شدن هنرمندان تئاتر در شهرستان‌های مختلف مازندران برای برپایی رویداد ساری۲۰۲۲ بحث و تبادل نظر کردند.

دبیر و طراح رویداد بین‌المللی ساری۲۰۲۲ در حاشیه این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از برگزاری این نشست به بهانه برپا شدن سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران و استقبال مخاطبان از این رویداد، رسیدن به فهم مشترک از گردشگری فرهنگی و هنری برای اضافه کردن جاذبه از ظرفیت‌های فرهنگی استان به گردشگری مازندران بود که خوشبختانه نکات قابل توجهی نیز در نشست مطرح شد.

دکتر علی ماهفروزی اظهار کرد: قرار است این نشست‌ها با هنرمندان بخش‌های مختلف را به صورت ماهانه برگزار کنیم تا هنرمندان به ما بگویند چگونه می‌شود مازندران را در عرصه هنر معرفی کرد و برای این معرفی نیز برنامه بیرون و ساختار درست کنیم.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های هنری و ایده‌ها و تولیدات هنرمندان بویژه در شاخه‌های نمایشی یکی از موضوعات اصلی رویدادهای مرتبط با فرهنگ و گردشگری در هر جامعه است و مازندران نیز با توجه به فرهنگی غنی بومی می‌تواند به کمک هنرمندان بخش‌های مختلف از جمله موسیقی، نمایش و تجسمی از این ظرفیت فرهنگی بهره مناسبی بگیرد. کاری که در بسیاری از استان‌ها مانند استان‌های جنوبی یا حتی استان همسایه ما گیلان انجام شده و مازندران از آن هنوز بهره چندانی نگرفته است.

دبیر رویداد بین‌المللی ساری۲۰۲۲ خاطرنشان کرد: باید در طول سال میزبانی از این رویداد با برنامه‌های متعدد شب‌های فرهنگی و به ویژه در ۱۰ روز اصلی رویداد که مهر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود به استانداردی در فعالیت‌های گردشگری برسیم که هم ظرفیت‌های فرهنگی در آن باشد و هم جذابیت‌های بصری برای گردشگران ایجاد کند.

ماهفروزی تصریح کرد: بدون تعارف باید بگوییم که در حال حاضر اگر دریا و جنگل را از مازندران حذف کنیم تقریبا هیچ چیزی برای نمایش در عرصه گردشگری نداریم. در حالی که ظرفیت‌های فرهنگی ما بیشمار است. به همین دلیل استان باید درگیر فعالیت‌های هنری شود. بخش‌های مختلف هنری اعم از ظرفیت‌های تئاتری، موسیقایی، سینمایی و گالری‌های ما باید درگیر این رویداد شوند و ایده‌پردازی کنند. این بخش مهم از گردشگری در مازندران کاملا مغفول مانده است.

وی با تأکید بر این که رویداد بین‌المللی ساری۲۰۲۲ بهانه‌ای برای برجسته کردن همین ظرفیت‌ها محسوب می‌شود، گفت: هدف همین است که ظرفیت‌های جذاب و مهم فراموش شده را به بهانه این رویداد پررنگ کنیم تا مازندران در زمان‌های پیک سفر و بویژه در نیمه دوم سال که بهترین زمان برای عرضه جذابیت‌های فرهنگی این استان است از این موقعیت‌های فرهنگی که عمدتا ریشه در باورها و اسطوره‌ها دارند بهره بگیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi