- مازندران - چهارمین دوره استانی اشکواره حسینی در آمل آغاز شد

چهارمین دوره استانی اشکواره حسینی در آمل آغاز شد

تاریخ 13 مهر 1400 ساعت 16:45:22
منبع: موج
کد خبر: 001337
چهارمین اشکواره فرهنگی و هنری حسینی با نمایش آثار فعالان فرهنگی هنری 6 کشور در شهرستان آمل آغاز شد.
چهارمین دوره استانی اشکواره حسینی در آمل آغاز شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از موج، چهارمین اشکواره فرهنگی و هنری حسینی با پذیرش بیش از 6 هزار و 700 اثر از هنرمندان فعالان فرهنگی کشور‌های ایران، ترکیه، امارات، ایتالیا، آفریقای جنوبی و یمن عصر پنجشنبه در شهرستان آمل شروع شد.

این اشکواره عصر پنجشنبه با نمایش "پر پرواز" به کارگردانی "جمال خرمی" در رشته نمایش و نقالی خوانی توسط "هلنا رحمانی" در آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل به طور رسمی گشایش یافت.

دبیر چهارمین اشکواره فرهنگی و هنری حسینی در این باره اظهار داشت: چهارمین دوره این اشکواره در بخشهای "فیلم‌های مستند، شعر، تئاتر، سرود، متن ادبی، عکس و رسانه" تا 17 مهر ماه در شهرستان آمل برگزار می‌شود.

حسین جوادی ادامه داد: آثار دریافتی به دبیرخانه این اشکواره از حدود 3 هزار هنرمند وفعال فرهنگی دریافت شد که در مقایسه با دوره گذشته این اشکواره از نظر تعداد آثار ارسالی حدود 20 تا 30 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه فراخوان شرکت در دوره چهارم این اشکواره از مردادماه منتشر شده بود، تصریح کرد: موضوع‌هایی که در این دوره از علاقمندان درخواست شده بود، در موضوع امام‌حسین(ع)، شهدای مدافعان حرم بوده که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی فعالان فرهنگی و هنری در ارسال آثار به دبیرخانه جشنوراه در آمل شده بود.

دبیر چهارمین اشکواره فرهنگی و هنری حسینی با اشاره به اینکه تداوم شرایط بیماری کرونا در کشور باعث تعطیلی و توقف بسیاری از فعالیتها و برنامه‌های فرهنگی هنری در کشور شده بود، بیان داشت: در چنین وضعیتی در کشور، دست اندرکاران اشکواره حسینی در شهرستان آمل با حضور فعالانه و متعهدانه دبیران بخش‌های مختلف پای کار بودند و خوشبختانه استقبال فعالان فرهنگی و هنری با ارسال آثار به دبیرخانه این همایش نشان از گستردگی و فراگیر شدن اشکواره حسینی شهرستان آمل در سطح کشوری دارد.

وی عنوان داشت: در بخشهای فیلم و مستند و نیز نمایش، با هماهنگی‌هایی که انجام شده، آثار برتر به طور مستقیم به جشنواره بسیج کشور راه خواهد یافت که این نشان از اهمیت بالای اشکواره و سطح کیفی آن دارد.

جوادی درباره اختتامیه این اشکواره نیز تصریح کرد: آیین اختتامیه چهارمین اشکواره حسینی روز 17 مهر ماه در سالن همایش‌های دانشگاه شمال آمل برگزار می‌شود و از عوامل برگزاری، حامیان اشکواره و نفرات برتر هر رشته تجلیل خواهند شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi