- هنرهای نمایشی - پرداخت تسهیلات 120 میلیاردی به تئاتری‌ها

پرداخت تسهیلات 120 میلیاردی به تئاتری‌ها

تاریخ 26 شهریور 1399 ساعت 12:46:09
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر: 001067
«قادر آشنا» درباره حمایت‌های مالی دولت و وزارت ارشاد از گروه‌های تئاتری در شرایط کرونایی توضیح داد.
پرداخت تسهیلات 120 میلیاردی به تئاتری‌ها

به گزارش واژه روز به نقل از باشگاه خبرنگاران، «قادر آشنا» مدیر‌کل هنر‌های نمایشی در یک برنامه تلویزیونی، درباره پرداخت بدهی دولت به تئاتری‌ها گفت: از مجموع بدهی‌های ما به هنرمندان یک میلیارد تومان مانده که مربوط به سال‌های گذشته است. کل بدهی ما به هنرمندان تئاتر یازده میلیارد و چهارصد میلیون تومان بود.

وی درباره کمک به گروه‌های تعطیل شده تئاتری به دلیل کرونا اظهار کرد: ستادی را با مسئولیت اتابک نادری تشکیل دادیم که گروه‌ها و افراد تئاتری متضرر شده از کرونا را که حدود یازده هزار نفر هستند، شناسایی کند. در تهران ۲۵۷ گروه نمایشی و در شهرستان ۴۴۹ گروه نمایشی شناسایی شدند. علاوه بر آن، مشکلات افراد متضرر از کرونا در تئاتر خیابانی و تماشاخانه‌های خصوصی را هم رصد کردیم.

آشنا در ادامه از اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان وام بلاعوض به هنرمندان تئاتر که عضو صندوق اعتباری هنر هستند، خبر داد و گفت: این وام شامل گروه‌های تئاتری می شود که در این مدت اجرا نداشته اند. گروه‌هایی هم که با ظرفیت پنجاه درصدی در حال اجرا هستند، مشمول این وام می شوند. ما به سالن‌های خصوصی هم وام سیصد میلیون تومانی داده‌ایم و قرار است به ۳۱ سالن تماشاخانه خصوصی وام با بازپرداخت ۱۲ درصد بدهیم. حدود بیست درصد از بودجه اداره کل هنر‌های نمایشی را هم به شهرستان‌ها اختصاص می دهیم.

او درباره سامانه کارا هم گفت: هنرمندانی که بیمه بودند و یا عضو صندوق اعتباری هنر بودند، ۱۶ میلیون تومان وام با بازپرداخت دوازده درصد گرفته‌اند.

مدیر کل هنر‌های نمایشی درباره تئاتر فجر بیان کرد: جشنواره تئاتر عروسکی و بخشی از جشنواره تئاتر فجر به صورت آنلاین برگزار می‌شود و امسال روی نمایشنامه نویسی و تئاتر محیطی تمرکز می‌کنیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi