- مازندران - خاطرات فاضل جمشیدی از خانه موسیقی منتشر می‌شود

خاطرات فاضل جمشیدی از خانه موسیقی منتشر می‌شود

تاریخ 01 مرداد 1399 ساعت 09:05:53
منبع: هنرآنلاین
کد خبر: 000876
هنرمند مازندرانی موسیقی کشور از نگارش کتاب «خاطرات خانه موسیقی» و برنامه‌ریزی برای انتشار آن خبر داد.
خاطرات فاضل جمشیدی از خانه موسیقی منتشر می‌شود

به گزارش واژه روز به نقل از هنرآنلاین، «فاضل جمشیدی» با اعلام این خبر گفت: از سال 79-80 که از بخش صنعت داروسازی به خانه موسیقی آمدم بزرگانی همچون علی تجویدی، حسین علیزاده، کامبیز روشن‌روان، داوود گنجه‌ای، داریوش پیرنیاکان، داریوش طلایی و چهره‌های سرشناس دیگر در این خانه حضور داشتند. خانه موسیقی با مدیرعاملی حسین علیزاده، سعید ظریفیان و فریدون ناصری تاسیس شد و بزرگانی در هیات مدیره آن از روشن‌روان، هوشنگ ظریف، همایون خرم، حسن ریاحی حاضر بودند و اعضای زیادی داشت.

وی که به مدت 5 سال معاون اجرایی خانه موسیقی بوده، افزود: تعامل با هنرمندان در این مدت، حضور در جشنواره‌های موسیقی، حضور در خانه هنرمندان و ارتباط با مردم به‌ویژه موسیقی‌دانان در رده‌های مختلف از دانشجو تا استاد موجب شد علی‌رغم این‌که در حال حاضر سمت اجرایی در خانه موسیقی ندارم و فقط عضو آن هستم، هم‌چنان موسیقی‌دانان از من درباره مسایل صنفی، رفاهی آینده و انتخابات سوال ‌بپرسند و عملا افکار عمومی مرور گذشته را مطرح می‌کنند. بنابراین تصمیم گرفتم یادداشت‌ها و خاطراتم از آن پنج سال را بنویسم و تحت عنوان «خاطرات خانه موسیقی» نشر دهم.

جمشیدی درباره محتوای این کتاب اظهار کرد: تاسیس خانه موسیقی، ارتباط با بزرگان موسیقی، اتفاقاتی که در این خانه رخ می‌داد، مشکلات هنرمندان و راهکارها، همبستگی هنرمندان و گرفتاری‌های گذشته در مقایسه با وضع کنونی خانه موسیقی از مواردی است که به آن‌ها پرداختم.

به گفته جمشیدی کتاب در مراحل آماده‌سازی برای حروف‌چینی است و به احتمال زیاد توسط انتشارات مروارید یا نشر گویا منتشر خواهد شد.

او از کتاب «خاطرات خانه موسیقی» به عنوان فرهنگ شفاهی بخشی از تاریخ موسیقی کشور یاد کرد که یک سال پس از تاسیس خانه موسیقی تا سال 1385 ادامه داشت.

جمشیدی اصالتاً اهل آلاشت سوادکوه است و سال 1338 در شهری ری متولد شده است. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته کارشناسی جامعه‌شناسی با گرایش پژوهشگری ادامه داد و در کنار تحصیل به فراگیری ردیف آوازی نزد استاد نصرالله ناصح‌پور، کریم صالح‌عظیمی و شهرام ناظری پرداخت.

 او از سال 80 تا 82 مشاور اجرایی و از سال 82 تا سال 85 معاون اجرایی خانه موسیقی بود. جمشیدی فعالیت حرفه‌ای خود را از اواخر دهه 80 آغاز کرد و در گروه‌ها و ارکسترهای مختلفی به خوانندگی پرداخت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi