- مازندران - تنبورنوازان دالاهو و گروه موسیقی مازرون روی صحنه می‌روند

در دومین روز جشنواره موسیقی فجر مازندران؛

تنبورنوازان دالاهو و گروه موسیقی مازرون روی صحنه می‌روند

تاریخ 29 بهمن 1398 ساعت 17:40:06
منبع: واژه روز
کد خبر: 000404
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برنامه روز دوم برگزاری جشنواره موسیقی فجر در ساری را تشریح کرد.
تنبورنوازان دالاهو و گروه موسیقی مازرون روی صحنه می‌روند

به گزارش واژه روز، «عباس زارع» گفت: در دومین روز جشنواره موسیقی فجر مازندران گروه‌های موسیقی تنبور دالاهو به سرپرستی «هوشنگ امیریان» از استان کرمانشاه و گروه موسیقی مازرون به سرپرستی «رضا دیوسالار» از شهرستان نوشهر اجرای موسیقی خواهند داشت.

وی افزود: اولین اجرا که ساعت ۶:۳۰ عصر امروز در سالن هلال احمر ساری برگزار می‌شود با هنرمندی گروه تنبورنوازان دالاهو از شهرستان سرپل ذهاب (استان کرمانشاه) است که نزدیک به ۲۰ سال در زمینه موسیقی فعالیت دارند و تا کنون کنسرت‌های مختلفی در ایران و‌ سایر کشورها اجرا کردند. اجرای موسیقی سنتی حماسی مرزداران غیور از برنامه‌های شاخص این گروه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اذعان داشت: اعضای گروه موسیقی محلی مازرون به سرپرستی «رضا دیوسالار» نیز ساعت 21 به هنرمندی خواهند پرداخت. این گروه با سابقه درخشان در موسیقی محلی مازندران، اجرای مقام‌های بومی منطقه، احیای سازهای اصیل استان، گسترش فرهنگ و هنر مردم مازندران به ویژه قطعه به یاد ماندنی «وطن» در اذهان عمومی مردم استان ماندگار شده اند.

زارع گفت:  طبق تقویم اجرایی گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره، در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن گروه محلی «کایر» به سرپرستی «سید جمال محمدی»، ساعت ۱۸ و گروه سنتی «اقبال آذر» به سرپرستی «سبحان مهدی پور» از استان البرز ساعت ۲۱ در سالن هلال احمر ساری روی صحنه می روند.

وی یادآور شد: علاقمندان برای حضور در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.iranconcert.com بلیط مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

 مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه اول اسفند در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها