- موسیقی - محمود میرزایی ، هنرمند ایرانی آزاد شد

محمود میرزایی ، هنرمند ایرانی آزاد شد

تاریخ 21 آذر 1401 ساعت 13:37:19
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002293
«محمود میرزایی»، نوازنده پیانو و آهنگساز 20 آذر ماه با قرار وثیقه آزاد شد.
محمود میرزایی ، هنرمند ایرانی آزاد شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از خانه موسیقی ایران، محمود میرزایی که چندی پیش در پی وقایع اخیر بازداشت شده بود، یکشنبه ـ ۲۰ آذر ماه به قید وثیقه آزاد شد

 محمود میرزایی، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده پیانو، موسیقی را از ۱۲ سالگی آغاز کرد.

او بش از ۱۷ سال است که در کنار کار رهبری، به آهنگسازی مشغول است. شاخص ترین قطعات وی برای ارکستر سمفونیک نوشته شده ولی آثارش طیف وسیعی از ژانرها از جمله کلاسیک، پاپ، الکترونیک، موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی ملی را شامل میشود. همچنین بیش از ۱۳ سال است که در تهران و کرج در آموزشگاه های بسیاری مشغول تدریس پیانو، سلفژ، هارمونی و آواز، و نیز در سالهای مختلف در هنرستان موسیقی، هنرستان صداوسیما و دانشگاه های علمی کاربردی مشغول به تدریس آواز جمعی بوده است. به علاوه، در طول این سالها، آثار متعددی در سبکهای کلاسیک و پاپ به عنوان خواننده باریتون، اجرا و یا ضبط کرده است.

وی همچنین از سال ۸۳ مدتی دستیار استاد مجید درخشانی آهنگساز با سابقه موسیقی ایرانی در زمینه تنظیم، اجرا و ظبط آثار ایشان بوده است. به علاوه از سال ۸۲ با استاد دکتر محمد سریر، آهنگساز شهیر و از چهره های ماندگار موسیقی کشور، به عنوان دستیار در زمینه تنظیم و بازنویسی آثار همکاری داشته اند که تا کنون نیز ادامه دارد و نتیجه این همکاری، تولید آثار فاخر و ماندگاری برای نسلهای امروز و فردای ایران بوده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها