- موسیقی - پایان یافتن کنسرت‌های موسیقی با فرارسیدن ماه مبارک رمضان

پایان یافتن کنسرت‌های موسیقی با فرارسیدن ماه مبارک رمضان

تاریخ 14 فروردین 1401 ساعت 15:09:42
منبع: مهر
کد خبر: 001838
همزمان با فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان و پایان گرفتن تعطیلات نوروزی تعدادی از خواننده‌ها و گروه‌های مختلف موسیقی آخرین کنسرت‌های نوروزی خود را برگزار می‌کنند.
پایان یافتن کنسرت‌های موسیقی با فرارسیدن ماه مبارک رمضان

به گزارش واژه‌روز به نقل از مهر، تعدادی از هنرمندان و گروه‌های مختلف موسیقی که عمده فعالیت‌های خود را متمرکز بر اجرای موسیقی پاپ کرده‌اند، همزمان با فرا رسیدن سال نو مجموعه کنسرت‌هایی را در تهران و شهرستان‌ها برگزار کردند، کنسرت‌هایی که پس از عبور از دو سال سخت کرونایی که کنسرت‌های این گونه موسیقایی را با نوسانات زیادی رو به کرده بود، در قالب جشنواره‌های نوروزی و حضور خوانندگان مطرح پاپ شکل و شمایل متفاوتی را برای مخاطبان فراهم ساخت و اگرچه تماشاگران این گونه موسیقایی با افزایش قیمت بلیت در عرصه‌های مختلف مواجه بودند، اما آمارها و بلیت فروشی‌ها نشان از استقبال مخاطبانی می‌دهد که همچنان به خوانندگان مورد علاقه خود وفادارند و آنها را فعلاً تنها نمی‌گذارند.

به هرحال هر آنچه تاکنون در زمینه برگزاری این کنسرت‌ها صورت گرفته، نشان از استقبالی دارد که فرآیند اقتصادی، این حوزه را فعلاً سرپا نگه داشته و تهیه‌کنندگان و خوانندگان توانسته‌اند بخشی از ضررها و زیان‌هایی که از دوران کرونا به واسطه برگزار نشدن کنسرت‌ها متحمل شده بودند، در این کنسرت‌های فشرده نوروزی جبران کنند. کنسرت‌هایی که عملاً نشان داد فعلاً این موسیقی پاپ است که بر هر گونه دیگری از موسیقی جدی، برتری دارد و مخاطبان دیگر گونه‌های موسیقی به هزار و یک دلیل دیگر فعلاً از تماشای موسیقی‌های دیگر محروم هستند. گونه‌هایی که فعلاً در رصد و تمرکز فرآیند اقتصادی حوزه موسیقی نیست و می‌بایست شرایطی در بدنه مدیریتی دولت حاکم شود تا هنرمندان این عرصه نیز بعد از مدت‌ها توقف در فعالیت‌هایشان بتوانند شرایط بهتری را پیش روی خود در زمینه کنسرت‌ها احساس کنند.

در این چارچوب همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان که در دورانی غیر از کرونا هم شاهد برگزاری کمتر کنسرتی در کشورمان بودیم، فضای برگزاری کنسرت‌های نوروزی را فشرده‌تر کرده و خوانندگان و گروه‌های مختلف موسیقی تا روز سیزدهم فروردین ماه به اجراهای خود در ایستگاه پایانی کنسرت‌های نوروزی ادامه می‌دهند. کنسرت‌هایی که بر اساس برنامه اعلام شده از سوی سامانه‌های فروش بلیت در تهران و سایر شهرستان‌ها میزبان مخاطبان خواهد بود.

در روز یازدهم فروردین رضا بهرام در تالار شهر جزیره کیش، مجید رضوی در سالن سینما جهان نمایش چالوس، آرون افشار در مرکز همایش‌های برج میلاد، محسن یگانه در سالن اسپیناس، علی یاسینی در سالن امیرمهر اکسین محمود آباد، گرشا رضایی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، گروه «بمرانی» در تالار فرهنگ تهران، مهدی احمدوند در سالن اریکه آریایی شهرستان آمل، محسن ابراهیم زاده در کلارآباد، علیرضا طلیسچی در مجموعه کلاسیک چابهار، مسعود صادقلو در سالن نمایشگاه بین‌المللی جزیره قشم، اشوان در سالن شهید آوینی بندرعباس، ناصر وحدتی در سالن خاتم الانبیا رشت، گروه ایهام در تالار رودکی اصفهان، ناصر زینلی در تله کابین رامسر، کنسرت‌های خود را برگزار می‌کنند.

طی روز جمعه دوازدهم فروردین ماه نیز محسن ابراهیم زاده در سالن اریکه آریایی شهر آمل، علیرضا طلیسچی در سالن تله کابین رامسر، آرش و مسیح در سالن نمایشگاه بین‌المللی قشم، گرشا رضایی در سالن امیر مهر محمود آباد، مجید رضوی در سالن کمپینگ قو کلارآباد، گروه ایوان در سالن شهید اوینی بندرعباس، گروه ماکان در تالار شهر جزیره کیش، مسعود صادقلو در سالن آبنمای موزیکان جزیره کیش، میزبان مخاطبان خود خواهند بود. این در حالی است که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در روز شنبه سیزدهم فروردین ماه هم مخاطبان شاهد برگزاری کنسرت‌های علیرضا طلیسچی در سالن شهید اوینی بندرعباس خواهند بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها