- مازندران - آیین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر مازندران برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر مازندران برگزار شد

تاریخ 28 اسفند 1400 ساعت 12:30:58
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001829
اختتامیه جشنواره موسیقی فجر مازندران با اجرای دو گروه موسیقی و با حضور هنرمندان مازندرانی در سالن آمفی تئاتر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
آیین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر مازندران برگزار شد

واژه‌روز، آخرین روز از جشنواره موسیقی فجر مازندران با اجرای دو گروه موسیقی برگزار شد. جشنواره با گروه للـوا به سرپرستی «سید جمال محمدی» شروع شد. در سانس اول گروه هزاردستان به سرپرستی و خوانندگی«علی اصغر رستمی»، سانس دوم گروه بانوان روجین به سرپرستی«سیده نرگس محمدی» و به خوانندگی «سید میرکا محمدی» با حضور با حضور «روح الله سلگی»، معاون سیاسی،امنیتی‌ و اجتماعی استاندار،«عباس زارع» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سمیه قاسمی طوسی»، مدیر کل امور بانوان و خانواده، «محمد غلامی»، مدیرعامل موسسه نسیم مهرآوا، هیات مدیره انجمن موسیقی استان،«رامین جمالی»، مدرس سنتور، هیات مدیره انجمن موسیقی، «محمد محمدی» معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، و «سید جمال محمدی» رئیس انجمن موسیقی مازندران با استقبال پر شور هنردوستان در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان برگزار شد.

در این اختتامیه از پیشکسوتان موسیقی و سرپرست گروه‌هایی که در سه شب جشنواره موسیقی فجر اجرا داشتند تقدیر و تجلیل شد.

پیشکسوتان عرصه موسیقی«محمدرضا اسحاقی،عسگر آقاجانیان، محمد ابراهیم عالمی، حسین علمباز، رجب رمضانی، محمد علی طاهری، شعبان نیکخو، علی دیوسالار»، سرپرست گروه‌های موسیقی«کریم کمالی‌فر، مسلم فهیمی، سعدی صادقی، سیده نرگس محمدی، سید کمال محمدی، علی اصغر رستمی» بودند که از آنها تجلیل شد.

و نشان درجه یک هنری توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به استاد موسیقی مازندرانی«محمدرضا اسحاقی» اعطا شد.

 هنر یکی از جذاب‌ترین عرصه‌های فعالیت در هر کشوری است که مخاطبان بسیاری دارد، نواختن یک قطعه موسیقی، بازی کردن یک سکانس از یک فیلم یا کشیدن یک نقاشی گاهی چنان خاطره انگیز می‌شود که نیازی به تعریف ندارد، عرصه آواز و موسیقی عرصه عشق است که با گام نهادن در این عرصه می‌توان موفقیت‌های چشمگیری به دست آورد. در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده و نهفته در ذات هنر برای انتقال مفاهیم هنری، تلاش برای خلق آثاری بدیع، جذاب و فاخر هنری، تلاش کنیم و کوشا باشیم.

امید است هر ساله ای چنین جشنواره هایی برگزار شود و فرهنگ و هنر اصیل مازندرانی به همگان معرفی شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها