- موسیقی - اسامی راه‌یافته‌گان به مرحله نهایی موسیقی جوان اعلام شد

اسامی راه‌یافته‌گان به مرحله نهایی موسیقی جوان اعلام شد

تاریخ 19 مهر 1400 ساعت 11:50:26
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001352
۴۳۱ نوازنده و خواننده در دو بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک از میان ۱۵۳۰ شرکت‌کننده در این بخش‌ها، به مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان راه‌ یافتند.
اسامی راه‌یافته‌گان به مرحله نهایی موسیقی جوان اعلام شد

به گزارش واژه‌روز، با پایان داوری مرحله مقدماتی جشنواره پانزدهم موسیقی جوان، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی اعلام شد.

دبیرخانه جشنواره پس از پایان کار هیئت‌های تخصصی داوری مرحله مقدماتی و بررسی ۱۵۳۰ اثر ارسالی در دو بخش موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک، اسامی ۴۳۱ نفر برای راه یابی به مرحله نهایی را اعلام کرد.

در این دوره در بخش موسیقی دستگاهی ۱۱۲۰ خواننده و نوازنده، در بخش موسیقی کلاسیک ۴۱۰ نوازنده شرکت کردند که بعد از ارزیابی و بررسی توسط هیئت داوران ۲۹۴ نفر در بخش موسیقی دستگاهی و ۱۳۷ نفر در بخش موسیقی کلاسیک انتخاب شدند که اسامی آنها در سایت جشنواره موسیقی جوان قابل مشاهده است.

راه یافتگان به مرحله نهایی می‌بایست آثار خود را بر اساس رپرتوار تعیین شده، از تاریخ ۱۵ تا پایان وقت اداری (ساعت ۱۶) ۲۳ آبان ماه در سامانه بامک بارگذاری کنند. رپرتوار نهایی بخش موسیقی کلاسیک در فراخوان اعلام شده و رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی نیز طی روزهای آتی اعلام می‌شود.

اسامی برگزیدگان بخش‌های موسیقی نواحی، آهنگسازی و آفرینش در تکنوازی بواسطه تک‌مرحله‌ای بودن این بخش‌ها، در اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان هم‌زمان با سایر بخش‌ها اعلام می‌شود.

در پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و در بخش موسیقی دستگاهی اساتیدی چون علی اصغر شاهزیدی، مظفر شفیعی، حمیدرضا نوربخش و هنگامه اخوان در بخش آواز، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان و بهروز همتی در بخش تار، بهداد بابایی، بهروز همتی، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری و حسین علیزاده در بخش سه‌تار، مینا افتاده، سیامک آقایی، احمد رضاخواه، رضا شفیعیان و مجید کیانی در بخش سنتور، سحر ابراهیم، پریچهر خواجه، ملیحه سعیدی، مینا افتاده و حنانه سعیدی در بخش قانون، نگار بوبان، حسین بهروزی نیا، محمد فیروزی و سعید نایب محمدی در بخش عود، مهدی آذرسینا، رضا پرویززاده، علی اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، محمد مقدسی، داوود گنجه‌ای و هادی منتظری در بخش کمانچه، عبدالنقی افشارنیا، سیامک جهانگیری و حسن ناهید در بخش نی، نوید افقه، سیامک بنایی، علی رحیمی، پژمان حدادی، مهدی خاکساران و کامبیز گنجه‌ای در بخش تنبک وعماد توحیدی، حسین رضایی نیا، فرزاد عندلیبی و زکریا یوسفی داوری آثار را برعهده داشته‌اند.

در بخش موسیقی کلاسیک نیز استادانی چون رافائل میناسکانیان، گاگیک بابایان، فریماه قوام صدری، آرپینه ایسرائلیان و ربکا آشوقیان در بخش پیانو، سیمون آیوازیان، علیرضا تفقدی، پدرام فلسفی و مهرداد پاکباز در بخش گیتار، مجید سینکی، فرشاد شیخی، یاسمن کیمیاوی، آذین موحد، اکبر محمدی و فیروزه نوایی در بخش سازهای بادی، ستاره بهشتی، سیاوش ظهیرالدینی، مرجان قنبری مهر و ابراهیم لطفی در بخش ویلن و ویولا، محسن تویسرکانی، داوود جعفری امید، کریم قربانی، صنم قراچه داغی و نادر مرتضی‌پور در بخش ویلنسل و کنترباس داوری را برعهده داشتند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا؛ پانزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان همانند سال گذشته، به صورت مجازی برگزار می‌شود. این در حالی است که هرگونه تغییر احتمالی در روند برگزاری جشنواره از سوی روابط عمومی، سامانه رسمی جشنواره اعلام خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها