- رضا میرکریمی، رئیس هیات داوران جشنواره بوسان شد

رضا میرکریمی، رئیس هیات داوران جشنواره بوسان شد

تاریخ 03 شهریور 1400 ساعت 10:55:48
منبع: ایرنا
کد خبر: 001254
«رضا میرکریمی» کارگردان و فیلمنامه‌نویس مطرح ایرانی به عنوان رئیس هیات داوران «جایزه کیم جی سئوک» بیست و ششمین جشنواره فیلم بوسان انتخاب شد.
رضا میرکریمی، رئیس هیات داوران جشنواره بوسان شد

به گزارش واژه‌روز به نقل ازایرنا، جشنواره فیلم بوسان امروز ۲۴ اوت مصادف با ۲ شهریور اعضای هیات داوران سه جایزه خود را اعلام کرد و رضا میرکریمی به عنوان ریاست هیات داوران جایزه کیم جی سئوک این جشنواره معرفی شد.

جایزه کیم جی سئوک که از سال ۲۰۱۷ برای گرامیداشت یاد و خاطره مدیر برنامه سابق جشنواره فیلم بوسان راه اندازی شد، به کشف و حمایت از کارگردانان تازه کار و رشد سینمای آسیا اختصاص دارد. در این بخش از جشنواره فیلم بوسان، از بین فیلم‌های شرکت کننده دو فیلم به عنوان برنده انتخاب شده و به کارگردانان آثار منتخب ۱۰ هزار دلار جایزه داده خواهد شد. گلنارا ابیکیوا (Gulnara Abikeyeva) استاد دانشگاه و منتقد فیلم از قزاقستان و کیم هری (and Kim Haery) منتقد فیلم و سردبیر مجله فیلم CINE21 از دیگر اعضای هیات داوران سه نفره این دوره از جایزه کیم جی سئوک خواهند بود.

رضا میرکریمی کارگردان و نویسنده ۵۴ ساله ایرانی است که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۶ با ساخت یک فیلم کوتاه آغاز کرد. میرکریمی که فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و عضو گروه سینمای فرهنگستان هنر، ساخت فیلم‌هایی چون قصر شیرین (۱۳۹۷)، ما همه با هم هستیم (۱۳۹۷)، خیلی دور، خیلی نزدیک (۱۳۸۳) و اینجا چراغی روشن است (۱۳۸۰) را در کارنامه دارد.

بیست و ششمین جشنواره فیلم بوسان از ۶ تا ۱۵ اکتبر (۱۴ تا ۲۳ مهر) در شهری به همین نام در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi