- مازندران - آلبوم موسیقی فولک مازندرانی «نواجش» با صدای نورالله علیزاده منتشر شد

آلبوم موسیقی فولک مازندرانی «نواجش» با صدای نورالله علیزاده منتشر شد

تاریخ 13 مهر 1399 ساعت 10:44:10
منبع: هنر آنلاین
کد خبر: 001154
 آلبوم «نواجش» گلچینی از ترانه‌های فولکلور و محلی مازندرانی منتشر شد.
آلبوم موسیقی فولک مازندرانی «نواجش» با صدای نورالله علیزاده منتشر شد

به گزارش واژه روز به نقل از هنرآنلاین، آلبوم «نواجش» با صدای «نورالله علیزاده» و تنظیم ارکستر «محسن غلامی» با اشعاری از «علی هاشمی چلاوی، زنده‌یاد غلامرضا کبیری و...» گردآوری شده است.

محسن غلامی درباره نواجش گفت: همه تصنیف‌های انتخابی در این آلبوم به گوش مردم منطقه آشناست زیرا همگی از کارهای قدیمی و شناخته شده  مازندران انتخاب شده‌اند.

غلامی با اشاره به اینکه در جمع آوری و تنظیم قطعات آلبوم چند نکته تاثیر بسیار مهم داشته است، گفت: از آنجایی که این آلبوم به صورت بازخوانی دوباره تهیه شده نکته حائز اهمیت تنظیم قطعات است. در تمامی قطعات مقدمه و اورتور کاملا ( بر طبق ملودی اصلی تصنیف) تغییر یافته تا از همان اول نوآوری در قطعات انجام شده باشد.

او افزود: نکته بعدی انتخاب سازهاست. ما در این اثر از سازهای موسیقی سنتی و کلاسیک استفاده کرده‌ایم و از سازهای بومی استان بهره‌ای گرفته نشده است. فضای تنظیم ارکستر نیز در حال هوای خاص خود قطعه و همچنین به صورت چندصدایی بوده و کاملا به صورت هدفمند در این سبک استفاده شده و هیچگونه تناسبی با موسیقی فولکلور مشابه خود ندارد، فقط زمان اجرای کلام شنونده متمایل به موسیقی محلی خواهد شد.

محسن غلامی در پایان گفت: هدف از این کار تجربه‌ای نو و در عین حال شخصی بوده و اینکه خود خواننده و تنظیم کننده از ابتدا بر این اهداف متمرکز بوده‌اند.

 آلبوم نواجش دارای 11 تصنیف است که در دستگاه‌های مختلف اجرا شده‌‌اند و عبارتند از: چلچلا (براساس ملودی آی نوونه جان نوونه)، ویشه نشین (براساس ملودی لیلی جان)، بلبل سر دار، غریبه مه یار، نواجش، قلندر، مه همدم جان در انه، وارش (ملودی گل‌نسا)، تلاونگ بزو، عجب نالونه دلخواه، نازنین ته خوی قربون.

از دیگر عوامل آلبوم نواجش می‌توان به مجید طریقی (نوازنده تنبک)، مهدی ابراهیمی (نوازنده نی)، محسن قبادی (نوازنده ویلنسل)، حسین رودگر (نوازنده گیتار)، رویا باقرزاده (نوازنده سنتور و تارباس)، محسن غلامی و رویا باقرزاده (گروه کر خط اول و دوم)، فهیمه موسوی، آیدا فرجی، سعید حاتمی (گروه کر خط دوم)، عارف هاشمی (طراح جلد) اشاره کرد. میکس و مستر اثر نیز به عهده محسن غلامی بوده است.

 آلبوم نواجش به صورت آنلاین و اینترنتی از وب سایت mohsengholami.ir قابل تهیه است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi