- مازندران - ضرورت اختصاص مرکزی برای موسیقی بانوان

یک بانوی هنرمند مازنی مطرح کرد:

ضرورت اختصاص مرکزی برای موسیقی بانوان

تاریخ 22 شهریور 1399 ساعت 10:11:13
منبع: ایسنا
کد خبر: 001050
  یک بانوی هنرمند مازندرانی معتقد است که اختصاص مرکزی مستقل برای موسیقی بانوان زمینه لازم برای اجرای طرح های فرهنگی در استان را فراهم می‌کند
ضرورت اختصاص مرکزی برای موسیقی بانوان

 

به گزارش واژه روز به نقل از ایسنا، المیرا مقرب، با بیان اینکه دارای مدرک کارشناسی تاریخ و کارشناسی ارشد زبان ادبیات فارسی بوده و از سال ۱۳۸۵ فعالیت هنری در قالب کلاس‌های سنتور دف آواز ایرانی را آغاز نموده است، اظهار کرد: به خاطر احساس مسئولیتی که داشتم به دنبال جمع‌آوری اشعار گمشده طبری رفتم و با گردآوری کتاب‌های مختلف پس از دفاع پایان نامه، فعالیت موسیقی خود را در غالب گروه طوبی را آغاز نمودم.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کشور و قوانین شرعی و عرفی شرایط فعالیت در رشته‌های موسیقایی برای بانوان محدودتر است،تصریح کرد: با توجه به این مسائل به نظر می‌رسد ضرورت دارد مرکزی اختصاصی برای فعالیت موسیقی بانوان در استان مازندران با حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی احداث گردد تا بتوانیم با ارائه طرح‌های فرهنگی شاهد فعالیت اختصاصی زنان در حوزه موسیقی باشیم.

این بانوی هنرمند مازندرانی با اشاره به اینکه حضور و حمایت مسئولان دلسوز و کارآمد می‌تواند موجب پیشرفت فعالیت بانوان در بخش موسیقی شود، افزود: در حوزه موسیقی بانوان به دلیل نهادینه نشدن فرهنگ موسیقایی زنانه در برخی موارد شاهد سنگ‌اندازی و کارشکنی‌ها جهت جلوگیری از پیشرفت بانوان در این زمینه هستیم که مسئولان فرهنگی باید به این موارد رسیدگی کنند.

مقرب با بیان اینکه می‌توان با استعدادیابی بانوان مسیر درستی را پیش روی زنان جویای هنر به ویژه رشته موسیقی در این سرزمین قرار داد،گفت: برگزاری کارگاه‌هایی با حضور اساتید حاذق و ممتاز موسیقی کشور می‌تواند از جمله این برنامه‌ها باشد ضمن اینکه شرایط استعدادیابی برای دختران توانمند و مستعد در عرصه موسیقی باید به عنوان یک برنامه عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اختصاص محیط مجزا برای استعدادیابی بانوان از جمله موضوعاتی است که در کشف استعدادهای بانوان توانمند موسیقی اثرات قابل توجهی دارد.

این بانوی هنرمند مازنی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اداری نقش مهمی در کیفی بخشی فعالیت در عرصه موسیقی دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی امر فرهنگی و هنری است با ارائه امتیازهای عجیب و غریب به برخی‌ها شرایط را برای افراد تازه کار در عرصه‌های مختلف هنری از جمله موسیقی سخت می‌کند.

مقرب افزود: شرایط و معیارها برای فعالیت در حوزه  موسیقی باید متناسب با واقعیت‌های موجود باشد؛به علاوه باید مسئولان برای افراد تازه کار شرایط را سهل‌تر بگیرند تا آن‌ها راحت‌تر بتوانند استعدادهای خود را به منصه بروز و ظهور برسانند.

وی با بیان اینکه در عرصه هنر و موسیقی باید امتیازات برابری به بانوان و آقایان داده شود، تصریح کرد:نگاه تفکیک جنسیتی و تبعیض در برنامه‌های فرهنگی جایی ندارد و کیفیت توانمندی در اجرای برنامه‌های هنری باید معیار تصمیم‌گیری مسئولین فرهنگی باشد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi