- مازندران - آغاز فعالیت کانون ادبی طالب در کتابخانه‌های عمومی مازندران

آغاز فعالیت کانون ادبی طالب در کتابخانه‌های عمومی مازندران

تاریخ 29 تیر 1399 ساعت 13:30:29
منبع: واژه روز
کد خبر: 000857
مدیرکل کتابخانه­‌های عمومی مازندران خبر داد؛ با آغاز به کار کانون ادبی طالب در کتابخانه‌های عمومی مازندران، هر یک از کتابخانه‌های استان دارای یک محفل ادبی می‌شوند.
آغاز فعالیت کانون ادبی طالب در کتابخانه‌های عمومی مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، «آرزو ولیپور»، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از آغاز به کار یک کانون ادبی با عنوان «طالب» خبر داد و گفت: جای محافل منسجم و هدفمند ادبی که بتواند در برگزاری جلساتی از جنس شعر و ادب و آموزش‌های ادبی فعالیت کند، در این نهاد فرهنگی بسیار خالی بود که از این پس با راه‌اندازی این کانون، هر یک از کتابخانه‌های عمومی می‌توانند دارای یک محفل ادبی شود.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی در حال تبدیل شدن به فرهنگسراهای اجتماعی هستند و لازمه این امر، حضور و فعالیت جوانان پرشور، مبتکر، خوش ذوق و مستعد است که امیدواریم با شروع فعالیت این کانون ادبی، موج تازه‌ای از حضور جوانان با انگیزه را در کتابخانه‌های عمومی شاهد باشیم.

ولیپور، فعالیت در حوزه شعر و ادب و داستان در محلی که دریایی از کتاب است را بسیار شوق انگیز توصیف کرد و بیان داشت: مسلما این اتفاق ما را در دستیابی به هدف ترویج مطالعه مفید بسیار کمک خواهد کرد و راهی جدید در پیش روی‌مان خواهد گشود.

گفتنی است «طالب» که به عنوان نام این کانون ادبی برگزیده شده، برگرفته از نام محمد طالب آملی از شاعران بزرگ پارسی و مازنی سرا سده یازدهم قمری است که در ریاضیات، نجوم، حکمت و عرفان دستی قوی داشته و یکی از تواناترین شاعران سبک هندی است. طالب آملی پس از شاعرانی چون فردوسی و خیام، سومین شاعر از نظر تعداد ابیات شعری در میان شاعران ایرانی لقب گرفته‌است.

آئین افتتاحیه مجازی این کانون ادبی، روز چهارشنبه، اول مرداد 99 ساعت 11 صبح، با حضور مسئولین و جمعی از کتاب‌داران و شعرخوانی شاعران برتر ملی و استانی، آقایان علیرضا قزوه، حمید حمزه‌نژاد (دبیر کانون)، میثم متاجی، علیرضا دهرویه، صادق فغانی و خانم نغمه مستشار نظامی به آدرس ذیل برگزار می‌گردد.

www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/mahafel

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi