- مازندران - آغاز طرح «بهارانه کتاب» در سال ۱۳۹۹

آغاز طرح «بهارانه کتاب» در سال ۱۳۹۹

تاریخ 19 اردیبهشت 1399 ساعت 14:59:57
منبع: واژه روز
کد خبر: 000681
معاون فرهنگی و رسانه‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از آغاز طرح فروش کتاب با ۲۰درصد تخفیف با عنوان «بهارانه کتاب» همزمان با سراسر کشور، در ۲۵ کتابفروشی فعال استان خبر داد.
آغاز طرح «بهارانه کتاب» در سال ۱۳۹۹

به گزارش واژه روز، «معصومه فرجی» گفت: طرح «بهارانه کتاب» روز شنبه ۲۰ اردیبهشت آغاز می‌شود و پایان طرح ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری خواهد بود.

وی افزود: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، به صورت مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت‌نام در سایت tarh.ketab.ir می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در طرح مطابقت داشته باشند به مخاطبان عرضه کنند. مؤسسه خانه کتاب نیز به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروشی‌ها پرداخت خواهد کرد.

وی درباره شرایط عمومی طرح خاطرنشان کرد: میزان یارانه خرید برای هر کتاب ۲۰ درصد است و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر 150 هزار تومان است. یعنی سقف یارانه خرید برای هر خریدار 30 هزار تومان است. با کتابفروشی‌های عضو طرح هم ۲ هفته پس از اتمام طرح تسویه حساب می شود.

فرجی افزود: فقط کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که پروانه کسب با تاریخ معتبر و مورد تایید مراجع ذیصلاح داشته باشند، به اینترنت و رایانه مجهز باشند و پوستر طرح تا پایان مدت اجرای «بهارانه کتاب» روی ورودی آن‌ها نصب شده باشد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi