- مازندران - پویش «با کتاب در خانه» تا ۳۱ فروردین تمدید شد

پویش «با کتاب در خانه» تا ۳۱ فروردین تمدید شد

تاریخ 16 فروردین 1399 ساعت 16:30:15
منبع: واژه روز
کد خبر: 000570
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی از تمدید پویش کتاب‌خوانی «با کتاب در خانه» تا ۳۱ فروردین ماه خبر داد.
پویش «با کتاب در خانه» تا ۳۱ فروردین تمدید شد

به گزارش واژه روز، پویش «با کتاب در خانه»  نوروز امسال، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، شبکه شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها راه افتاد.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی گفت: در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، به معرفی کتابی می‌پردازند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شوند و نظرشان را درباره کتاب هم می‌گویند.

«ابراهیم حیدری» اظهار کرد: با توجه به استمرار شرایط اضطراری ناشی از ویروس کووید۱۹ در کشور، ادامه تعطیلی مدارس و درخواست خانواده‌ها در شهرهای مختلف برای فرصت بیشتر به منظور مطالعه کتاب و تهیه فیلم و کلیپ‌ از گزارش کودکان و نوجوانان، اعلام کرد که بر اساس نظر مشورتی هیأت داوران، شرکت در این پویش تا پایان ۳۱ فروردین تمدید می‌شود.

به گفته وی تا کنون از بیشتر مناطق جغرافیایی کشور در این پویش شرکت کرده‌اند، اما مشارکت استان‌های جنوبی، به ویژه استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان از این جشنواره پررنگ‌تر از بقیه استان‌ها بوده است.

وی افزود: این یک پویش سراسری و آزاد کتاب‌خوانی است و محدود به کتاب‌های خاصی نیست، اما در این مدت ناشران الکترونیک زیادی کتاب‌هایی را با تخفیف‌های خوب عرضه کردند که آن‌ها هم قابل مطالعه و ارائه هستند. به ویژه کتاب‌های جدیدی که با موضوع ویروس کرونا هم به رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است.

به گفته مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی تا کنون بیش از ۹۰ درصد شرکت کنندگان از فضای اینستاگرام برای انتشار کلیپ معرفی فیلم توسط کودکان و نوجوانان استفاده کرده‌اند. برای شرکت در این پویش پر کردن فرم شرکت در پویش در سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی به آدرس http://bookpromotion.ir ضروری است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi