- مازندران - برترین های شعر تبری نوج معرفی شدند

برترین های شعر تبری نوج معرفی شدند

تاریخ 17 آبان 1402 ساعت 11:02:54
کد خبر: 002573
رتبه‌های برتر ششمین جشنواره شعر تبری «نوج» در سوادکوه معرفی شدند
برترین های شعر تبری نوج معرفی شدند

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در اختتامیه ششمین جشنواره استانی شعر تبری «نوج» مازندران که در سالن غدیر پل‌سفید سوادکوه برگزار شد، گفت: گویش و زبان تبری ارزشمند است و توجه ویژه به فرهنگ بومی در اولویت ما قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، افزود: ۱۴ آبان‌ماه روز بیعت مردم مازندران در ۱۱۹۵ سال پیش بود که عاشقانه مذهب تشیع را با بیعت فرزندی از فرزندان پیمبر و امیرالمومنین پذیرفتند.

وی خاطرنشان کرد: مازندران از استان‌های سرآمد از قرون ابتدایی اسلام تا شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود که در طول قرن های متمادی چهره‌های سرشناسی را در حوزه فرهنگی، دینی و هنری و... به دنیا معرفی کرد که بخشی ازهویت ما را تشکیل می‌دهند.

آهنگر، اظهار کرد: هویت از چالش‌های امروز جوانان و نوجوانان امروز استان است و مازندران با تاریخ درخشانی که دارد نباید دغدغه‌ای در این حوزه داشته باشد.

وی افزود: هویتی که با مجاهدت‌ها به دست ما رسیده است وظیفه سنگینی بر دوش ما نهاده، لذا شعر و شاعران عزیز در این زمینه می توانند اثرگذار باشند

مدیرکل دستگاه فرهنگ در استان ابراز داشت: برگزاری رویدادها وجشنواره‌های فرهنگی هنری می‌تواند به اعتلای فرهنگ و هنر کمک می‌کند.

آهنگر، اضافه کرد: هر کجا از هنر استفاده کردیم، میدان عمل را در اختیار گرفتیم.

 

*حضور استان‌های مختلف در جشنواره نوج

دبیر اجرایی ششمین جشنواره شعر تبری «نوج» با اشاره به اینکه از سال ۱۳۷۴ اولین دوره جشنواره برگزار شد، گفت: با رکود چند ساله شاهد برگزاری جشنواره ششم هستیم و دبیرخانه دائمی آن در سوادکوه دائر است.

وی رکود در برگزاری جشنواره نوج در سال‌های گذشته را ضربه به فرهنگ و ادب توصیف کرد و افزود: تقدیر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارم و آنچه باید برای مدیران باقی بماند کارنامه مردمی آنان است.

خانلری، اظهار کرد: ۲۵۰ اثر (هرچند دو بیتی یا چهارپاره یک اثر شناخته شد) به دبیر خانه آمد و دو ساعت برنامه حاصل کار چندماهه اعضای ستاد برای اعتلای فرهنگ تیری است و منتخبین ششمین دوره شعر تبری از استان‌های مختلف تبری است.

 

*رتبه‌های برتر

برگزیدگان بخش دفاع مقدس ششمین جشنواره شعر تبری نوج شامل: فاطمه رنجبر از تهران، حسین جعفری از بابل و اقدس خیرالله‌پور از بابل و در بخش عمومی: حوا واحدی، خاطره صابری، محمد‌زمان شیخ، احمد‌علی خانلری، کاظم صداقتی، مسعود بنی‌شیخ‌الاسلام، علی‌اکبر علیزاده و تقدیری‌ها شامل؛ افسانه محمدی، سیمین علیزاده و آزاده مهجوریان و در بخش استعدادهای نوین هم سکینه خلیلی و افسانه ضیائی حائز رتبه برتر شدند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها