- مازندران - امل به عنوان برگزیده هشتمین دوره این رویداد فرهنگی معرفی شد

امل به عنوان برگزیده هشتمین دوره این رویداد فرهنگی معرفی شد

تاریخ 25 مرداد 1402 ساعت 17:14:11
کد خبر: 002482
هشتمین دوره رویداد فرهنگی معرفی شهر دوستدار کتاب، با اعلام ۱۲ شهر دوستدار کتاب برگزار شد
امل به عنوان برگزیده هشتمین دوره این رویداد فرهنگی معرفی شد

به گزارش واژه روز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون عمرانی وزیر کشور و جمعی از مسئولین فرهنگی مراسم هشتمین دوره رویدار فرهنگی معرفی شهر دوستدار کتاب، با اعلام شهر‌های منتخب در برج آزادی برگزار شد.

اسماعیل جانعلی پور مدیرکل مجامع و تشکل‌های فرهنگی وزارت ارشاد و دبیر هشتمین دوره رویداد شهر کتاب در این مراسم  گفت: انشالله تا یک ماه آینده شهر‌های برگزیده با تلاش هایشان عنوان پایتخت کتاب را کسب کنند. از دی ماه که رقابت‌ها اغاز شده ۱۰۰ شهر پرونده هایشان را به دبیرخانه ارسال کردند و وزارت ارشاد با کمک دیگر دستگاه‌های فرهنگی داوری این رویداد را انجام داد و ۱۲ شهر موفق به کسب عنوان شهر دوست دار کتاب شدند.

وی افزود: در ادوار گذشته تنها عنوان پایتخت کتاب انتخاب می‌شد و شهر‌های دیگر از این رویداد بهره‌ای نمی‌بردند. اما از امسال با عنایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر‌های دوستدارکتاب نیز معرفی می‌شوند. ما سپاسگزار و قدردان ۱۲ شهر دوستدار کتاب هستیم. مسئولین نهاد‌ها و دستگاه‌های فرهنگی برای بازدید از برنامه‌های شهر‌های دوست دار کتاب می‌آیند. ما در هفته اول ماه ربیع در شهر پایتخت کتاب خواهیم آمد و در این جشن مهم مسئولین فرهنگی، شهردار و نماینده‌های مجلس شرکت خواهند کرد.

مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور نیز در این مراسم گفت: تشکر می‌کنم از وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی و همکاران شان بابت تلاش هایشان که ستودنی است. صرفا اسکله و کالبد شهر‌ها مهم نیست. باید به روح شهر‌ها هم اهمیت داد. شهر‌ها مانند انسان‌ها هستند اگر بهشان اهمیت ندهیم میمیرند. ما امروزه شهر‌های بیشماری داریم که کسی آن‌ها را نمی‌شناسد. این شهر‌ها همان انسان‌های مرده هستند. شهردار‌ها باید علاوه بر کالبد و ساختمان شهرها، به روح شهر‌ها نیز با حمایت از کتاب و کتابخوانی اهمیت بدهند.

در پایان مراسم نوبت به معرفی شهر‌های برگزیده و اهدای تندیس هایشان رسید. از میان از ۱۰۰ شهر شرکت کننده, ۱۲ شهر آمل از استان مازنداران، اصفهان از استان اصفهان، شاهین شهر از استان اصفهان، ارومیه از آذربایجان غربی، رابر از استان کرمان، سبزوار از استان خراسان رضوی، سمنان از استان سمنان، صدرا از استان فارس، اِوَز از استان فارس، فومن از استان گیلان، کرج از استان البرز و قزوین از استان قزوین به عنوان برگزیدگان هشتمین دوره این رویداد فرهنگی معرفی شدند.

قرار است در ماه آینده از میان ۱۲ شهر دوست دار کتاب، شهر پایتخت کتاب انتخاب شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها