- مازندران - کارگاه آموزشی خبرنگاری در دانشگاه مازندران برگزار شد

کارگاه آموزشی خبرنگاری در دانشگاه مازندران برگزار شد

تاریخ 11 دی 1398 ساعت 15:44:16
منبع: ایسنا
کد خبر: 000173
مسئول سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد مازندران گفت: به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران کارگاه آموزشی خبرنگاری در دانشگاه مازندران برگزار شد که بیش از 30 نفر خبرنگار مازندرانی از شهرهای ساری، آمل، بابل و بابلسر در این کارگاه آموزشی حضور داشتند.
کارگاه آموزشی خبرنگاری در دانشگاه مازندران برگزار شد

به گزارش واژه روز به نقل از ایسنا، «احمد واعظی» از برگزاری دوره آموزشی دو روزه خبرنگاری در دانشگاه مازندران خبر داد و گفت: به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری دانشگاه فنی حرفه‌ای شهرستان بابلسر، خانه مطبوعات، بسیج رسانه استان و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اولین دوره کارگاه آموزشی خبرنگاری ۸ و ۹ دی ماه 98 با حضور بیش از 30 نفر از خبرنگاران شهرهای ساری، بابل، آمل و بابلسر درسالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این کارگاه دو روزه با سرفصل‌های آموزشی اصول مقدماتی خبرنویسی و عکاسی خبری برگزار شد، تصریح کرد: در دوره مقدماتی خبرنویسی «صادق کرمیان» مدیر اداره علمی دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران، مدرس این دوره به ارائه مطالبی در رابطه با تعریف خبر و خبرنگاری، ویژگی‌ها و مهارت خبرنگاری، اخلاق خبرنگاری، ارزش خبری، عناصر خبری، تیتر و لید پرداخته است.

مسئول سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد مازندران خاطرنشان کرد: «عبدالوهاب میرزاده» مسئول عکس استان‌های خبرگزاری دانشجویان ایران، مدرس بخش عکس خبری به تکنیک، ویژگی‌های عکس خبری و تفاوت آن با سایرعکس‌ها پرداخت و در پایان به نقد و بررسی عکس‌های تهیه شده از سوی شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی پرداخته شد.

واعظی افزود: در ساعات پایانی دومین روز از این کارگاه آموزشی، ازشرکت کنندگان در این کارگاه آزمون کتبی گرفته شد که پس از موفقیت در این آزمون گواهینامه معتبر شرکت در کارگاه آموزشی به آنان اعطا خواهد شد.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار براین است که در طول سال کارگاه‌های تخصصی خبرنگاری با استفاده از اساتید برجسته کشوری جهت ارتقای سطح علمی خبرنگاران استان نیز برگزار شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها