- مازندران - مازندران در پویش ملی کتاب‌خوانی در صدر قرار گرفت

مازندران در پویش ملی کتاب‌خوانی در صدر قرار گرفت

تاریخ 05 خرداد 1400 ساعت 11:09:09
کد خبر: 001128
مازندران بیشترین راه یافته به مرحله نهایی پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی با کتاب سال ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داد.
مازندران در پویش ملی کتاب‌خوانی در صدر قرار گرفت

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، به نقل از معصومه فرجی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب در ایام نوروز ۱۴۰۰ برای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی و اجرا شد. در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته شد کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا ۳ دقیقه) معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند. پس از اتمام مدت‌زمان شرکت در این پویش ۹۴۸ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه مرکزی این پویش ارسال شد که استان مازندران با ۳۵ راه یافته به مرحله نهایی پویش نشاط نوروزی با کتاب ، رتبه اول در کشور را کسب نمود و شهرهای آمل ، ساری ، پل سفید و نکا به ترتیب تعداد راه یافتگان بیشتری به مرحله نهایی در میان شهرهای استان داشتند .

شایان ذکر است ؛ داوری  مرحله نیمه نهایی این پویش از روز سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و  آثار رسیده به دبیرخانه با شاخص‌هایی همچون ارتباط با موضوعات پویش،خلاقیت در ارائه، کیفیت ارائه،رعایت زمان‌بندی تعداد بازدیدکنندگان و چرخش در فضاهای مجازی (اصطلاحاً لایک، همرسانی و کامنت)و توجه به مسائل اجتماعی روز کشور داوری و مورد بررسی قرار گرفتند و در پایان ۲۰۱ نفر با نظر هیئت داوران به مرحله نهایی این پویش راه یافتند.

همچنین  به  ۴۰ نفر از برگزیدگان این پویش در رده های مختلف سنی ۲ تا ۷ سال، ۷ تا ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi