کروناتوریسم

تاریخ 17 اسفند 1398 ساعت 23:43:39
منبع: واژه روز
کد خبر: 000488
یک تصمیم عجیب در روزهایی که بحران کرونا تمام کشور را فرا گرفته، جرقه‌های جنگ قومیتی را در مازندران روشن کرده است.
کروناتوریسم

واژه روز - اشکان جهان‌آرای: هیچ وقت مثل این روزها پر از اضطراب برای جامعه نبودم. جامعه‌ای که همیشه درگیر مسائل اجتماعی مختلف است و این بار خودش عجیب‌ترین چالش اجتماعی را در یک شرایط بحرانی رقم زد. جامعه‌ای که شکسته و از هم گسیخته است، وقتی بخشی از آن برای به خطر افتادن جان بخش دیگری از همان جامعه نه تنها نگران نیست، بلکه به این حجم از بلاهت افتخار هم می‌کند.
کرونا ایران را در نوردید و نوار سبز شمالی ایران، امروز قرمز است. همان خطه‌ی سرسبزی که همیشه پر است از مسافر و بخش مهمی از غذای این جامعه را تأمین می‌کند، همان نوار سبز چسبیده به جنوب دریای خزر که تفریحگاه میلیون‌ها ایرانی‌ست، امروز شرایطی بحرانی دارد. اما هجمه‌ها علیه این سرزمین و مردمش در بی‌سابقه‌ترین حالت ممکن قرار گرفته است.
باز کردن راه‌های منتهی به مازندران برای مسافران هیچ توجیهی ندارد. تنها عایدی این مصوبه‌ی عجیب و بدون آینده‌نگری ستاد ملی مبارزه با کرونا، راه انداختن یک جنگ قومیتی است. عجیب نیست که سخنگوی وزارت بهداشت ظهر از مسافرانی که در جاده‌های مازندران ترافیک ایجاد کردند انتقاد کند و چند ساعت بعد معاون استاندار تهران بسته بودن این جاده‌ها را زیر سوال ببرد و شب اعلام شود که جاده‌ها باید به روی مسافران باز شود؟
سلامت همان مسافرانی که جاده‌ها را برای آن‌ها باز کردید هم در خطر است. این همه ناکارآمدی و نابخردی قابل باور نیست. مثل آن همه بی‌شعوری که این چند روز از یک عده به اصطلاح هموطن دیدیم. این روزها می‌گذرد؛ چه ما جان سالم در ببریم و چه به آمار تلفات اضافه شویم. آن چه که می‌ماند صفحه‌ای است سیاه شده از بی‌شعوریِ اجتماعی در این جامعه و سوءمدیریت عده‌ای برآمده از همین جامعه‌ی آفت‌زده.


#مسافر-نمی‌پذیریم
#ایران_تهران_نیست

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi