- مازندران - نشست خبری ستاد گرامی‌داشت روز ملی مازندران برگزار شد

نشست خبری ستاد گرامی‌داشت روز ملی مازندران برگزار شد

تاریخ 10 آبان 1402 ساعت 14:00:29
کد خبر: 002567
نشست خبری ستاد گرامی­‌داشت روز ملی مازندران با حضور اهالی رسانه در سالن سلمان هراتی فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.
نشست خبری ستاد گرامی‌داشت روز ملی مازندران برگزار شد

به گزارش واژه‌­روز، در این نشست احسان آهنگر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید براهمیت اعتلای فرهنگ و هنر استان برنامه­‌های ستاد گرامی­‌داشت روز مازندران را به خبرنگاران شرح و به سوالات آنان پاسخ داد.هتنننکبداداداا

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مازندران از فرهنگ بومی غنی برخوردار است باید این فرهنگ به نسل جوان انتقال پیدا کند تا از هویت خود دور نشوند. ما در این خطه میراث فرهنگی زیادی داریم که می­‌تواند در تربیت نسل­‌های آینده کمک­‌کننده باشد؛ امیدوارم این رویداد در حفظ و اعتلای فرهنگ بومی و آیینی ما موثر واقع شود.

آهنگر تصریح کرد: شعار اصلی روز ملی مازندران در سال 1402  با مشورت نخبگان فرهنگی انتخاب شد، شعار امسال «مازندران، دیار نام‌­آوران پاک­‌آیین» است و از تاریخ 13آبان­‌ماه تا 20آبان هر روز به ترتیب با عنوان­‌های«مازندران، ایستادگی و مقاومت»، «مازندران، تشیع و ولایت­‌پذیری»، «مازندران، فرهنگ و هنر تمدن­‌ساز»، «مازندران، طبیعت، فرهنگ زیست‌­محیطی»، «مازندران، رسوم و سنت‌­های تعالی­‌بخش»، «مازندران، پهلوانان و قهرمانان»، «مازندران، دانش و پژوهش» و«مازندران، شعر و ادب تبری» نام­‌گذاری شدند.

وی اضافه کرد: در طول این چند روز برنامه­‌های عدیده­‌ای در سطح استان در دستور کار قرار گرفت، که جدول عناوین این برنامه­‌ها در اختیار رسانه­‌ها قرار می‌­گیرد. به این علت که تعداد برنامه­‌های در نظر گرفته زیاد است ما حتا چند برنامه را بعد از روز ملی مازندران یعنی در تاریخ بیستم آبان­‌ماه اجرا خواهیم کرد. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که تنوع و تعدد برنامه­‌ها بسیار بیشتر از این­‌هاست که صرفاً برنامه­‌های محوری در روزشمار جای دارد.

دبیر ستاد گرامی‌­داشت روز ملی مازندران به نقش مردم در برگزاری روز ملی مازندران تاکید کرد و در ادامه گفت: تمام تلاش ما این است تا گروه­‌های مردمی در برگزاری برنامه­‌ها کوشا باشند و ما به آن­ها کمک کنیم. روز ملی مازندران متعلق به مردم است و نهاد­های دولتی باید ظرفیت­‌هاشان را در جهت برگزاری هرچه بهتر ان به­‌کار ببندند

وی بر حفظ آداب و رسوم تعالی‌بخش تاکید کرد و افزودند: یکی از اهداف برگزاری این گرامی­‌داشت باید حفظ و اعتلای آداب و رسوم تعالی­‌بخش باشد که به معنویت مردم اضافه می‌­کند. تاریخ مازندران تاریخ درخشانی است، همان­‌طور که قبل از اسلام نیز تاریخ درخشانی بوده، باید توجه کرد مازندران پایتخت علویان است و باید این نکته در نظر گرفته شود که مردم این استان نقش موثری در فعایت­‌های آیینی و ارزشی دارند. بی­‌شک نقش مازندران در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست؛ بنابر این باید به این بُعد توجه ویژه­ای داشت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها