- مازندران - هزینه‌ در حوزه آموزش، سرمایه‌گذاری ارزشمند است

هزینه‌ در حوزه آموزش، سرمایه‌گذاری ارزشمند است

تاریخ 01 شهریور 1402 ساعت 13:45:07
کد خبر: 002485
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: امروزه هر هزینه‌ای در حوزه آموزش داشته باشیم به واقع به منزله یک سرمایه‌گذاری ارزشمند است.
هزینه‌ در حوزه آموزش، سرمایه‌گذاری ارزشمند است

به گزارش واژه روز به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در حاشیه برگزاری چهل‌و‌یکمین آزمون ادواری و سومین آزمون جامع استانداردهای مهارتی فرهنگ و هنر در دانشگاه فرهنگیان ساری اظهار کرد: یکی از مقوله‌هایی که هر دستگاهی برای پیشبرد اهداف خود باید داشته باشد تا به یک نقطه‌ای از اعتلا برسد بحث آموزش بوده که شاید در بعضی از مقاطع مورد غفلت واقع شده است.

وی اهداف برگزاری این آزمون‌ها را ارتقا سطح آموز‌های هنری، ایجاد بسترهای لازم برای جذب فارغ‌التحصیلان به بازار کار و ایجاد اشتغال مولد در حوزه فرهنگ و هنر و فراگیر شدن آزمون‌های مهارتی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه‌کرد: جوانان ما داوطلب حضور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری هستند و اگر قرار باشد به نحو مطلوب بهره‌وری از نیروی انسانی را داشته باشیم راهی جز برگزاری دوره‌های آموزشی نداریم.

آهنگر ادامه داد: هرچه در عرصه آموزش پشتکار بیشتری داشته باشیم بطور قطع بهره‌وری ما از نیروهای متخصص و مجرب بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یکی از مهمترین ماموریت‌هایش را برگزاری دوره‌های مهارتی کار و دانش در عرصه فرهنگ و هنر می داند، گفت: به هنرجویانی که در این آزمون‌ها نمره قبولی کسب کنند، مدارک تخصصی اعطا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: چهل‌و‌یکمین آزمون ادواری و سومین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کار و دانش در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را در دو بخش عملی و نظری را همزمان با سراسر کشور برگزار کردیم.

آهنگر افزود: آزمون عملی ۲۹ و ۳۰ مرداد برگزار شد و آزمون نظری‌آنلاین اول تا سوم شهریورماه در ۶ شهرستان ساری، قائم‌شهر، بابل، آمل، چالوس و تنکابن در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: امسال ۹۱۹ هنرجو در آزمون عملی و یکهزار و ۴۳۰ نفر هنرجو در آزمون نظری‌آنلاین در ۱۰ رشته از ۲۸ رشته مصوب‌شده شرکت کردند.

آهنگر یادآور شد: این دوره آزمون در ۱۰ رشته‌ گرافیک رایانه‌ای، چهره‌سازی، تصویربرداری، نوازندگی ساز جهانی، عکاسی دیجیتال، دستیاری طراحی، لباس(دوخت و ترمیم)، نوازندگی ساز ایرانی، تصویربرداری و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای و طراحی بسته‌بندی برگزار شد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها