- مازندران - آزمون‌های ادواری و جامع مهارتی فرهنگ و هنر در ۶ شهر مازندران

آزمون‌های ادواری و جامع مهارتی فرهنگ و هنر در ۶ شهر مازندران

تاریخ 28 مرداد 1402 ساعت 17:03:22
کد خبر: 002483
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری چهل‌و‌یکمین آزمون ادواری و سومین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کار‌ و دانش در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۲ در ۶ شهر مازندران خبر داد.
آزمون‌های ادواری و جامع مهارتی فرهنگ و هنر در ۶ شهر مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر با اعلام خبر برگزاری چهل‌ویکمین آزمون ادواری و سومین آزمون جامع استاندارهای مهارتی فرهنگ و هنر در مازندران گفت: این آزمون در ۲ بخش عملی و نظری‌آنلاین در شهرهای ساری، قائم‌شهر، بابل، آمل، چالوس و تنکابن برگزار می شود، زمان آزمون عملی را ۲۹ و ۳۰ مردادماه و آزمون نظری‌آنلاین را ۱ تا ۳ شهریورماه عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه ۲۸ رشته مصوب آموزش و پرورش و ارشاد داریم، یادآور شد: این دوره آزمون در ۱۰ رشته‌ گرافیک رایانه‌ای، چهره‌سازی، تصویربرداری، نوازندگی ساز جهانی، عکاسی دیجیتال، دستیاری طراحی، لباس(دوخت و ترمیم)، نوازندگی ساز ایرانی، تصویربرداری و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای و طراحی بسته‌بندی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این آزمون همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سالانه ۳ آزمون برگزار و مرحله بعدی حوالی دی‌ماه خواهد بود.

آهنگر با اشاره به اینکه در این دوره ۹۱۹ هنرجو در آزمون عملی و یکهزار و ۴۳۰ هنرجو در آزمون نظری‌آنلاین شرکت می کنند، گفت: شرکت‌کنندگان می توانند با مراجعه سامانه آزمون هنر، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه هنرجویان متقاضی آزمون جامع در مراکز تحت‌پوشش آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند، افزود: سقف نمره این آزمون ۱۶ بوده و ۴ نمره میان‌ترم توسط استاد مربوطه داده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: هنرجویان متقاضی آزمون ادواری نیز کسانی هستند که دارای دانش کافی از آن مهارت بوده و نیازمند مدرک مهارت آموزی می‌باشند و سقف نمره این آزمون ۲۰ است.

آهنگر در رابطه با آزمون نظری‌آنلاین از هنرجویان خواست با در دست داشتن تلفن‌همراه متصل به اینترنت در جلسه حضور یابند.

وی توضیح داد: در این راستا هر هنرجو می‌تواند با کدملی و کد شش رقمی اختصاصی وارد سامانه آزمون هنر شده و امتحان بدهد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها