- مازندران - طرح های عمرانی فرهنگی وهنری استان با تلاش و جدیت پیگیری خواهد شد

طرح های عمرانی فرهنگی وهنری استان با تلاش و جدیت پیگیری خواهد شد

تاریخ 16 خرداد 1401 ساعت 11:50:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001917
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از عزم و تلاش مضاعف آن اداره کل برای به انجام رسیدن طرح های عمرانی فرهنگی و هنری در سطح استان خبر داد.
طرح های عمرانی فرهنگی وهنری استان با تلاش و جدیت  پیگیری خواهد شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، حسین جوادی در بازدید از طرح های عمرانی این اداره کل، با بیان این مطلب افزود: هرچه این طرح های نیمه کاره مشمول زمان شود به بیت المال خسارت تاسف باری وارد می سازد .

وی افزود :همت و نیت دولت سیزدهم تسریع در امر تکمیل این طرح هاست ‌و بنده در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم کرد .

جوادی گفت : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در رامسر ساختمانی را که در زمینی به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع و ۴۵۰ متر مربع اعیانی  احداث نموده بود ،  تحویل شهرداری رامسر داده و در ازای آن شهرداری ۳۰۰۰ متر مربع زمین در باغ ۳۳ هکتاری رامسر برای احداث مجتمع فرهنگی و هنری تحویل ارشاد داد.

وی تصریح کرد : احداث ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری رامسر در سال ۱۳۸۰ با زیر بنای ۲۵۰۰ متر مربع توسط  اداره کل راه و شهرسازی آغاز گردید . اقداماتی نظیر : اسکلت بتنی بخش های فرهنگی و آموزشی و اداری با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد انجام شده که نیازمند به مقاوم سازی می باشد.

جوادی ادامه داد: برای این طرح عمرانی تاکنون بیش از ۹۵۰ میلیون تومان هزینه شده است که هم اکنون از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و دستگاه نظارتی عملیات اجرایی آن متوقف شده است.

وی اظهار داشت :جهت تکمیل این پروژه  به ۱۸ میلیارد تومان و جهت تجهیزات و ماشینری به ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز  داریم که پیگیر تامین این اعتبارات خواهیم بود .

وی در مورد مجتمع هنری کلاردشت گفت :

شهرداری کلاردشت در سال ۱۳۹۴ مطابق با صورتجلسه شورای اسلامی شهرستان قطعه زمینی را به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع  برای احداث مجتمع فرهنگی و هنری به اداره کل ارشاد اسلامی واگذار نمود . ولی اداره کل راه و شهرسازی به دلیل شرایط توپو گرافی و شیب زمین و همچنین ؛عدم امکان واگذاری آن به شهرداری اعلام کرد؛ در صورت ابقای تملک دولت آن را به ارشاد واگذار می کند که این امر قرار است با مدیریت معاون محترم عمرانی استانداری بزودی به انجام برسد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران  همچنین در رابطه با مجتمع فرهنگی و هنری میاندرود نیز گفت :

احداث پروژه مذکور در سال ۱۳۹۳ توسط اداره کل راه و شهرسازی استان با زیر بنای ۱۲۵۰ متر مربع   آغاز و عملیات اجرایی اسکلت بتنی و سفت کاری و پوشش شیروانی و نازک کاری تا مرحله سیمانکاری با پیشرفت فیزیکی ۴۹ درصد انجام گردید.

وی افزود : تاکنون بیش از دو میلیارد تومان برای این پروژه  هزینه شده و جهت تکمیل آن به ۱۱ میلیارد تومان و جهت تجهیزات و ماشینری به ۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و به دلیل کمبود اعتبارات و تخصیص ابلاغی پیمانکار تقاضای ماده ۴۸ شرایط عمومی پیمان (خاتمه پیمان) را نموده است که بدون شمول زمان طولانی در حال پیگیری هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد لسلامی  با اشاره به نیاز مبرم شهرستان چالوس به یک مجتمع فرهنگی  هنری اشاره کرد :

مجتمع فرهنگی و هنری چالوس با زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع در طبقات و در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع   مطابق با موافقت نامه در سال ۱۳۹۸ آغاز گردید .عملیات اجرای پی کنی ؛ بسترسازی ؛ قالب بندی فونداسیون انجام شده . از آنجایی که تهیه زمین در غرب مازندران و به دلیل محدودیت زمین در آن منطقه ، با توجه به ابلاغ کمیسیون ماده ۵  ،  این طرح ، مساعدت شهرداری چالوس را برای صدور پروانه ساختمانی  می طلبد.

وی اظهار داشت :تاکنون برای این پروژه  ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و جهت تکمیل به ۱۵ میلیارد تومان و تجهیزات و ماشینری ه میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز می باشد. که در حال پی گیری هستیم.

جوادی در رابطه با عدم وجود مجتمع فرهنگی هنری در فریدونکنار  گفت :

احداث مجتمع فرهنگی و هنری نیایش فریدونکنار با زیر بنای ۱۷۰۰ متر مربع در سال ۱۳۹۰ آغاز گردید.

عملیات اجرایی بستر سازی و اجرای فونداسیون و اسکلت و پوشش سقف شیروانی و تری دی پنل دیواره ها و بخشی از سیمانکاری انجام شد .پیشرفت فیزیکی پروژه ۴۰ درصد می باشد.تاکنون نزدیک به یک میلیارد و ششصد میلیون تومان جهت احداث این ساختمان هزینه شده است .

وی اضافه کرد : جهت تکمیل این طرح  به ۱۵ میلیارد تومان و جهت تجهیزات و ماشینری به ۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و با توجه به محدودیت اعتباری روند اجرایی پروژه کند می باشد که با تقاضا و پیگیری از وزارت متبوع و همچنین استانداری ،  فریدونکناری های عزیز  تسریع در روند این طرح را شاهد خواهند بود .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi