- مازندران - اقتصاد فرهنگ و هنر ما بیمار است

اقتصاد فرهنگ و هنر ما بیمار است

تاریخ 01 دی 1400 ساعت 11:12:12
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001545
شمس الدین حسینی نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشستی مشترک با هنرمندان این شهرستان ها در مسائل گوناگون فرهنگی و هنری گفت و گو و تبادل نظر کرد.
اقتصاد فرهنگ و هنر ما بیمار است

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، عصر روز دوشنبه 29 آذر در دیدار با هنرمندان شهرستان های رامسر ،تنکابن و عباس آباد که در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد تنکابن برگزار شد ضمن اذعان به شرایط اقتصادی سخت هنرمندان گفت : اقتصاد فرهنگ و هنر ما بیمار است و باید تلاش کنیم تا اقتصاد هنر را همراه با اصالت هنر بالا ببریم.

وی افزود: اقتصاد فرهنگ و هنر نباید وابسته به دولت باشد و شرایطی باید فراهم شود که این بخش مستقل و پویا شود ، هرچند در شرایط کنونی و ضربه وارد شده توسط کرونا این امر مشکل گردیده است .

وی تصریح کرد: فرهنگ ما در هنر دارد تغییر می کند و همه انتظار داریم که مسائل ما را کسی دیگر حل کند در صورتی که هنرمندان باید با همفکری با مسئولین امر در فکر راه کارهایی برای حفظ و پویایی فرهنگ و هنر ، به ویژه در بخش بومی باشند .

حسینی با اشاره به اهمیت فرهنگ وآیین های بومی گفت : متاسفانه زبان بومی در معرض تهدید است و یکی از دغدغه های ما همین است که باید هم فرهیختگان و هنرمندان استان برای حفظ فرهنگ و زبان بومی تلاش بیشتری نمایند.

نماینده مردم شهرستان های رامسر ،تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان قول پیگیری مطالبات اهالی فرهنگ و هنر را در مجلس شورای اسلامی داد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi