- مازندران - رتبه 16 استان مازندران در لاحیه بودجه فرهنگی سال 1400

رتبه 16 استان مازندران در لاحیه بودجه فرهنگی سال 1400

تاریخ 29 آذر 1399 ساعت 15:18:02
کد خبر: 001493
با توجه به رتبه 16 مازندران در اعتبارات مربوط به فعالیت‌های فرهنگ و هنر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از توجه ویژه وزارت متبوع پیرامون تقویت بودجه فرهنگی مازندران خبر داد.
رتبه 16 استان مازندران در لاحیه بودجه فرهنگی سال 1400

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این مطلب گفت: طی جلسه‌ای با حضور «علی اصغر  کار اندیش» معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی بابایی کارنامی» نماینده مردم ساری و سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، پیرامون حمایت مادی و معنوی از فرهنگ و هنر مازندران گفتگوهای سازنده‌ای داشتیم.

وی گفت: بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس با ابراز دغدغه پیرامون کمک به حوزه رسانه، فرهنگ و هنرهای بومی استان، رایزنی در خصوص بهره مندی پایگاه‌های خبری از بیمه‌هایی با نرخ پایین، پذیرش معافیت‌های مالیاتی در خصوص فعالیت های فرهنگی هنری، و لزوم نگاه ویژه به استان مازندران را مطرح نمود.

گفتنی است معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از پیگیری مجدانه بابایی کارنامی تشکر نموده و برای مساعدت به رسانه‌های مازندران ، نوید  اتفاقات ویژه ای را داد که با تقویت بودجه فرهنگی این استان، بحث تکمیل و تجهیز پروژه تالار مرکزی ساری نیز هرچه زودتر به سرانجام خواهد رسید.

این در حالیست که مازندران در لایحه بودجه سال آینده در رتبه هفتم قرار گرفته است، رتبه‌هفتم برای استانی با مشخصات مازندران، چندان افتخارآمیز نیست. مخصوصاً وقتی که این رتبه در اعتبارات مربوط‌به فعالیت‌های فرهنگی و هنری، تا ردیف شانزدهم تقلیل یافته است، آن‌هم برای استانی‌که همواره در معرض آسیب‌های ناشی‌از وجوه‌منفی مسافرت‌های بی‌سروسامان در طول‌سال قرار دارد.

در فصل فرهنگ‌وهنر اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، از مجموع ۳۴۳ میلیارد تومان که در بخش «برنامه حمایت‌از فعالیت‌های فرهنگی، هنری‌و دینی استان‌ها» میان سی‌ویک استان توزیع شده است، استان مازندران پس‌از استان‌های خوزستان، بوشهر، خراسان‌رضوی، اصفهان، کهگیلویه‌و بویراحمد، چهارمحال‌و بختیاری، فارس، هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان، تهران، گلستان، لرستان، قم، ایلام و قزوین، با رقم شش‌میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان، در ردیف‌شانزدهم یعنی‌دقیقاً میانه این جدول قرار گرفته است، با این توضیح که اعتبارات مربوط‌به امور کتابخانه‌ها در «برنامه گسترش و بهسازی کتابخانه‌های عمومی» و بودجه کانون‌های فرهنگی مساجد نیز در «فصل دین و مذهب» به‌طور جداگانه دیده شده‌اند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi