- مازندران - رویداد «ساری 2022» با مشارکت هنرمندان تئاتر

رویداد «ساری 2022» با مشارکت هنرمندان تئاتر

تاریخ 01 آذر 1400 ساعت 10:11:18
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001449
نشست هم اندیشی هنرمندان برتر نمایشی مازندران با موضوع برگزاری رویداد فرهنگی ساری ۲۰۲۲ به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.
رویداد «ساری 2022» با مشارکت هنرمندان تئاتر

به گزارش واژه‌روز، این نشست در حاشیه جشنواره استانی تئاتر و در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران  با حضور محسن محمدی معاون هنری و سینمایی ارشاد ، علی ماهفروزی به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران و جمعی از کارگردان های تئاتر مازندران برگزار شد.

در این نشست ، محسن محمدی معاون هنری و سینمایی ارشاد مازندران در سخنانی ، محورهای فعالیت های هنری ( رویداد فرهنگی ساری ۲۰۲۲ ) به ویژه ؛ هنرهای نمایشی را جهت مشارکت و حضور فعال و تاثیرگذار در این رویداد بزرگ فرهنگی تبیین کرد.

در ادامه علی ماهفروزی به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مازندران به عنوان طراح و مجری این پروژه در سخنانی اهداف، برنامه ها،موضوعات،گستره فعالیت و بخش های مختلف این برنامه بزرگ فرهنگی و هنری را تشریح کرد.وی در محوریت قرار گرفتن تبلیغات و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی هنری با موضوعات بومی و محلی در این رویداد را نشان دهنده اهمیت معرفی و شناساندن فرهنگ و آداب و سنن مردم مازندران به عنوان شاخص های فرهنگی این خطه به مهمانان شرکت کننده کشورهای عضو اکو دانست و بر مشارکت هنرمندان مازندران به خصوص هنرمندان تئاتر در اجرای نمایش های بومی سنتی و فولکلور در این رویداد مهم تاکید کرد.

در  ادامه جلسه هر یک از هنرمندان حاضر در جلسه در سخنانی توقعات و انتظارات و دیدگاه های خود را جهت همکاری و مشارکت در برگزاری این برنامه فرهنگی بیان کردند و با استقبال از این طرح ، آمادگی خود را برای مشارکت دراین رویداد مهم بین المللی اعلام کردند .

شایان ذکر است : در سال 2022 قرار است شهر ساری به پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی موسوم به «اکو» و «مقصد گردشگری بین‌المللی» تبدیل شود .کشورهای : ازبکستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، جمهوری‌آذربایجان، قزاقستان و قرقیزستان و البته ایران عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو هستتد.

اهداف اصلی طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو ؛ تشویق کشورهای عضو برای تهیه برنامه‌های ملی به منظور توسعه شهرهای گردشگری با هدف فقرزدایی و توسعه پایدار اقتصادی، افزایش توجه به طبیعت‌گردی، گردشگری مذهبی، سلامت و فرهنگی در میان کشورهای عضو، بالا بردن استانداردهای زندگی شهری، افزایش آگاهی عمومی مردم کشورهای عضو اکو از جاذبه‌های توریستی، منابع و امکانات موجود در این کشورها به منظور تشویق گردشگری ورودی و ایجاد رقابت مثبت بین کشورهای عضو به منظور رشد گردشگری است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi