- مازندران - عملکرد درخشان صندوق اعتباری هنر در مازندران

عملکرد درخشان صندوق اعتباری هنر در مازندران

تاریخ 11 مهر 1400 ساعت 11:16:06
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001331
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران از عضویت 4630 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان طی یک دهه فعالیت مجدانه صندوق اعتباری هنر در استان مازندران خبر داد.
عملکرد درخشان صندوق اعتباری هنر در مازندران

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع از عضویت و بهره مندی از خدمات 3280 نفر و تکمیل پرونده 1350 نفر اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و فعالان قرآنی استان در صندوق اعتباری هنر خبر داد و افزود: نمایندگی صندوق در استان از آغاز فعالیت خود در استان و به خصوص از زمان ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و سامانه ای در سال 90 توانسته 4630 نفر از اهالی این عرصه را تحت پوشش خود قرار دهد که فرانید عضویت بخشی از آنها کامل و بخش دیگری نیز در حال تکمیل است.

وی با اشاره به ساماندهی در حمایت از جامعه نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان و تبدیل حمایت‌های مقطعی متکی بر منابع مالی مردمی و غیر دولتی، افزود: همگام با سایر استانها و با محوریت صندوق هنر در تهران توانستیم با تلاش و دغدغه و پیگیری مجدانه بیشترین تعداد هنرمندان استان را تحت پوشش خدمات صندوق از جمله پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهیم.

زارع وجود ظرفیت های فرهنگی و هنری گسترده در استان اشاره کرد و افزود: طی یک دهه فعالیت صندوق و به خصوص طی یکی دوسال اخیر ظرفیت پوشش بیمه ای را افزایش داده ایم و اکنون حدود 1500 نفر از جامعه فرهنگی و هنری استان مازندران و افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: طیف گسترده ای از فعالیت ها از جمله هنرهای تجسمی در همه شاخه ها، هنرهای نمایشی با همه ی گرایش ها، نویسندگان، مولفین، مترجمین، ویراستاران، سینمایی ها، فعالان قرآنی و کانون های مساجد، خبرنگاران و روزنامه نگاران، اهالی موسیقی در همه گرایش ها و بسیاری دیگر از فعالان عرصه فرهنگ و هنر و رسانه در میان اعضای صندوق استان وجود دارند.  

زارع به رشد چشمگیر پوشش بیمه ای از سال 98 تاکنون اشاره کرد و افزود: در پایان سال 98 موفق شدیم نرخ رشد بیمه و افراد تحت پوشش را به 256 درصد برسانیم که رشد بسیار قابل توجهی بود. در سال 99 این رشد بار دیگر تکرار شد و افراد بیشتری تحت پوشش قرار گرفتند و این روند صعودی همچنان ادامه دارد.

مدیر دستگاه فرهنگ و هنر استان اضافه کرد: صندوق اعتباری هنر در بخش های متنوعی به ارائه خدمات می پردازد که می توان به ارائه تسهیلات کم بهره، بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، مستمری برای افراد کم بضاعت فعال در عرصه فرهنگ و هنر، طرح تکریم از هنرمندان پیشکسوت، ارائه هنرکارت و خدمات مربوط به آن، حمایت از خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر و شناسایی، جذب و هدایت استعدادها درحوزه فرهنگ و هنر، مشارکت در تولید آثار فرهنگی هنری، سینمایی و مطبوعاتی با آن‌ها، مشارکت در تولید آثار فرهنگی و هنری، سینمایی و مطبوعاتی ثبت شده به منظور حمایت از پدیدآورندگان آنها ضمن در نظر گرفتن بعد اقتصادی، کمک‌های مالی اضطراری به صورت بلاعوض اشاره کرد که البته خدمات دیگری نیز در حال برنامه ریزی و اجراست.

زارع ضمن اشاره به آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی اعضای صندوق هنر خاطرنشان کرد: فرایند ثبت نام اعضا در حال انجام و تا 10 مهر 1400 ادامه دارد و تاکنون حدود 600 نفر در طرح های بیمه تکمیلی صندوق ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به اینکه اطلاع از خدمات، شیوه و مراحل کار و پرسش های متداول همگی در سایت صندوق هنر به طور مبسوط توضیح داده شده افزود: متقاضیان بهره مندی از خدمات صندوق می توانند همواره با مطالعه بخش های مختلف این سایت نسبت به خدمات متنوع آن اطلاعات لازم را کسب کنند.

وی افزود: تعداد زیادی از هنرمندان از پاییز سال گذشته در سامانه صندوق هنر ثبت نام کرده اند و همچنان منتظر تایید عضویت هستند اما باید خاطرنشان کنیم که سامانه توسط صندوق هنر به دلیل برخی فرایندهای پالایشی در مرکز بسته شده و طی رایزنی هایی که صورت پذیرفته بزودی فعالیت خود را از سر خواهد گرفت و ثبت نامی های جدید تایید عضویت خواهند شد و می توانند از کلیه خدمات بهره مند شوند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان افزود: از میان 4630 عضو صندوق هنر تعداد 2589 نفر از بانوان فرهیخته و 2041 نفر از آقایان گرانمایه فرهنگ و هنر و رسانه استان عضویت دارند و امید داریم از حداکثر سهمیه و ظرفیت صندوق برای افزودن کلیه عزیزان فعال در این عرصه از سراسر استان استفاده کنیم.

گفتنی است متقاضیان برای آگاهی از آخرین اخبار و آگاهی از خدمات صندوق می توانند صفحه اینستاگرام صندوق هنر مازندران را دنبال کنند. آدرس صفحه اینستاگرام    honarcredit_mazandaran    :

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi