- مازندران - خروج مجتمع فرهنگی هنری رامسر از بلاتکلیفی ۱۵ ساله

خروج مجتمع فرهنگی هنری رامسر از بلاتکلیفی ۱۵ ساله

تاریخ 07 مهر 1400 ساعت 15:21:57
منبع: ایرنا
کد خبر: 001325
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از خروج مجتمع فرهنگی هنری رامسر از بلاتکلیفی ۱۵ ساله خبر داد و گفت که امسال ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ادامه مراحل ساخت این مجتمع اختصاص یافته است.
 خروج مجتمع فرهنگی هنری رامسر از بلاتکلیفی ۱۵ ساله


به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، عباس زارع روز چهارشنبه در نشستی با اعضای انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان رامسر افزود : این مجتمع که سال به صورت نیمه تمام رها و به نمادی از یاس و ناامیدی برای اهالی فرهنگ تبدیل شده بود ، سال گذشته با رایزنی های فشرده تداوم ساخت آن در مجموعه باغ ۳۳ هکتاری شهرستان تثبیت شد و امسال هم اعتبار دریافت کرد.

وی با اعلام این که پیش از این برای استحکام این بنا ۸۰۰ میلیون هزینه شده بود ، ابراز امیدواری کرد که با اختصاص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار کار اجرایی این بنا هر چه زودتر انجام شود.

ساخت مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر ۱۸ سال پیش در باغ ۳۳ هکتاری شروع شد ولی به دلیل دلیل قرار گرفتن در محوطه میراثی باغ متوقف گردید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نبود فضا برای فعالیت های فرهنگی در رامسر را یکی از دغدغه های  اهالی فرهنگ شهرستان برشمرد و گفت :  مردم و اهالی فرهنگی این شهرستان با این میزان اعتبار تا پایان سال جاری شاهد پیشرفت فیزیکی این مجتمع خواهند بود.

وی افزود : بر اساس توافق صورت گرفته با میراث فرهنگی ، بخش اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر به این مجتمع منتقل نمی شود و مجتمع در اختیار انجمن ها و تشکل های فرهنگی قرار می گیرد تا مشکل خاصی برای ثبت جهانی باغ ۳۳ هکتاری ایجاد نشود.

پیش از این کارشناسان یونسکو احداث مجتمع فرهنگی و هنری رامسر در باغ ۳۳ هکتاری را مخل  ثبت جهانی این مجموعه تشخیص داده و در نتیجه روند ثبت را متوقف کرده بودند.

این باغ به همراه یک اثر تاریخی دیگر در سال ۸۸ از سوی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری وقت برای ثبت جهانی به یونسکو پیشنهاد شده بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران به همراه فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان رامسر از مجتمع نیمه تمام فرهنگی و هنری این شهر بازدید کردند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi