- موسیقی - حضور امین غفاری،نوازنده ویولن در فستیوال«خاورمیانه»

حضور امین غفاری،نوازنده ویولن در فستیوال«خاورمیانه»

تاریخ 07 شهریور 1400 ساعت 08:47:35
منبع: مهر
کد خبر: 001260
یکی از نوازندگان شناخته شده حوزه موسیقی کلاسیک با انتخاب فستیوال «آکادمی بین‌المللی خاورمیانه» همراه با یک ارکستر روسی «کنسرتو ویولن چایکوفسکی» را می‌نوازد.
حضور امین غفاری،نوازنده ویولن در فستیوال«خاورمیانه»

به گزارش واژه‌روز به نقل از مهر، امین غفاری ازنوازندگان ویولن که طی سال‌های اخیر همکاری‌های متعددی با ارکسترهای داخلی و خارجی کشورمان داشته ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته قرار است همراه با ارکستر «کالینینگراد روسیه» به عنوان سولیست «کنسرتو ویولن چایکوفسکی» به اجرای برنامه بپردازم.

وی با ارائه توضیحاتی درباره جزییات بیشتر این فستیوال گفت: فستیوال آکادمی بین‌المللی خاورمیانه که امسال به میزبانی کشور امارات برگزار می‌شود، میزبان سولیست ها و ارکسترهای مطرح دنیا خواهد بود که در بین هنرمندان و ارکسترهای شرکت کننده می‌توان به افرادی چون مکسیم ونگروف، بوریس کوشنیر، استلا چن، سرگی سامباتیان و همچنین ارکسترهایی چون ارکستر کالینینگراد روسیه و ارکستر سمفونیک ارمنستان و دیگر مجموعه اشاره کرد. این در حالی است که کنسرت‌های فستیوال در سالن «جُمیرا زابیل سارای» پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

غفاری ادامه داد: در این فستیوال از بین شرکت کنندگان حاضر که دربرگیرنده هنرمندان کشورهای مختلف هستند، بر حسب داوری و ارزیابی فیلم‌های ارسال شده، سولیست هایی برای اجرا با ارکسترهای مطرح انتخاب می‌شود. که بنده بعد از ارسال فیلم‌هایی از اجراهای خود در کنسرت‌های مختلف و پس از بررسی و داوری هیات ژوری این فستیوال، به عنوان یکی از سولیست های «ارکستر کالینینگراد روسیه» برای اجرای کنسرتو ویلن چایکوفسکی انتخاب شدم.

این نوازنده ویولن اظهار کرد: ارکستر کالینینگراد روسیه از سال ۱۹۸۸ تاکنون به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و سابقه اجرا در فستیوال‌های مختلف و مسابقات مختلفی از جمله مسابقات ویلن چایکوفسکی و مسابقات پیانو راخمانینف را دارد. بنابراین برای من باعث افتخار است که بتوانم نماینده خوبی برای کشور ایران باشم و اجرای خوبی در این رویداد داشته باشم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها