- فرهنگ عمومی - مهندس ضرغامی به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی معرفی شد

مهندس ضرغامی به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی معرفی شد

تاریخ 23 مرداد 1400 ساعت 11:15:42
منبع: میراث آریا
کد خبر: 001223
«آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری،« مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی »را به‌عنوان وزیر پیشنهادی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
مهندس ضرغامی به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی معرفی شد

به‌گزارش واژه‌روز به نقل از میراث‌‌آریا، فهرست وزرای پیشنهادی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که بر این اساس مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی برای تصدی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیشنهاد شده است.

مهندس ضرغامی درصورت کسب رأی اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دومین وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از زمان تبدیل سازمان به وزارتخانه خواهد بود.

سیدعزت‌الله ضرغامی دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی است. او از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور مجلس بود و از ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ نیز معاونت امور سینمایی وزیر فرهنگ را برعهده داشت.

در دولت هفتم به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منتقل شد و از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ معاون وزیر دفاع در امور مجلس آن وزارت بود. سال ۱۳۷۹ در دوره ریاست علی لاریجانی بر سازمان صدا و سیما، به معاونت امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما منصوب شد و تا سال ۱۳۸۳ در این جایگاه فعالیت کرد.

ضرغامی که هم‌اکنون بعنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند در فاصله سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳ ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده داشت.

در دوران مدیریت او شبکه‌های سراسری مانند نسیم، پویا، نمایش، آی فیلم فارسی و عربی، ورزش، تماشا، سلامت، قرآن، آموزش، مستند و بسیاری از شبکه‌های تخصصی دیگر راه‌اندازی شد.

ضرغامی با راه‌اندازی شبکه‌های بین‌المللی العالم، پرس تی وی، الکوثر، هیسپان تی وی، سحر و بسیاری از شبکه‌های رادیویی برون مرزی و نیز ملاقات با شش رئیس‌جمهوری و شخصیت‌ها و مقامات سیاسی و فرهنگی و رسانه‌ای و اندیشمندان از کشورهای مختلف، فصل جدیدی از دیپلماسی فرهنگی، رسانه‌ای و عمومی ایران در جهان را رقم زد.

تبدیل همهٔ شبکه‌های آنالوگ به دیجیتال و راه اندازی برخی از شبکه‌های باکیفیت HD به طوری که مردم بدون استفاده از آنتن‌های قدیمی قادر به دریافت شبکه‌ها شدند، از دستاوردهای مهم دوران کاری او بود. در دوران مسئولیت او رشد چند برابری تولیدات و تشکیل گروه‌های جدید تولید اتفاق افتاد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها