- مازندران - فرهنگسرای کیاسر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد

فرهنگسرای کیاسر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد

تاریخ 05 مرداد 1400 ساعت 14:09:35
منبع: واژه روز
کد خبر: 001186
فرهنگسرای کیاسر به همت بخش خصوصی و حمایت مسئولین فرهنگسرای شهر کیاسر گشایش یافت.
فرهنگسرای کیاسر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، روز گذشته طی مراسمی با حضور «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، «حجت‌الاسلام جلالی» امام جمعه، ستاری بخشدار، کاظمی شهردار، «معین کلانتری» مسئول کمیته فرهنگی شورای شهر و دیگر اعضا شورا و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر شهر کیاسر فرهنگسرای این شهر در خانه‌ای تاریخی گشایش یافت.

در این مراسم حجت‌الاسلام جلالی امام جمعه کیاسر در سخنانی ضمن سپاس از مسئولین و «علیرضا نوروزی» جوان کیاسری، برای گشایش فرهنگسرای این شهر گفت: گشایش فرهنگسرا در کیاسر اتفاق خوب فرهنگی است. امام جمعه کیاسر تصریح کرد:

فرهنگسرا حیطه خاص نباید داشته باشد، علاوه بر فرهنگ ملی و بومی لازم است پایگاهی برای فرهنگ دینی نیز باشد، فرهنگ‌سرا و کانون های قرآنی نباید مجزا بوده و در کنار هم باشند.

ما آمادگی تولید البسه با طراحی طراحان داخلی متناسب با فرهنگ ملی و بومی را در کیاسر داریم.

ستاری، بخشدار چهاردانگه هم با تشکر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت‌های فرهنگی به این بخش، کیاسر را زادگاه بزرگان فرهنگ و عرفان و دین دانست و گفت: این فرهنگسرا با حضور فرهیختگان و جوانان با استعداد موجب تحول فرهنگی شهر کیاسر می‌شود.

در پایان این مراسم، عباس زارع با بیان این که منطقه کیاسر از دیرباز مهد بزرگان علم و فرهنگ و دین بوده گفت:

جای یک فرهنگسرا در این شهر خالی بود که با حمایت مسئولین و همت جوانان این شهر به ویژه بخشدار محترم و علیرضا نوروزی مدیر جوان این فرهنگسرا این اتفاق خوب شکل گرفت.

وی افزود: باید از ظرفیت بالای فضای مجازی در اعتلای فرهنگ ملی و بومی خود استفاده کنیم زیرا مهمترین اولویت ما حفظ فرهنگ ومی است که باید آن را برای نسل‌های آینده به یادگار بگذاریم و در چنین مناطقی این کار بهتر انجام می‌شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi