- مازندران - حمایت انجمن موسیقی مازندران از گروه‌های موسیقی فعال بومی

حمایت انجمن موسیقی مازندران از گروه‌های موسیقی فعال بومی

تاریخ 22 تیر 1400 ساعت 13:55:51
منبع: واژه روز
کد خبر: 001167
روز گذشته جلسه انجمن موسیقی مازندران با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
حمایت انجمن موسیقی مازندران از گروه‌های موسیقی فعال بومی

به گزارش واژه روز، در این جلسه که روز گذشته برگزار شد اعضای هیئت مدیره انجمن موسیقی مازندران آقایان «محمد غلامی»، «محمد حداد»، ریاست انجمن آقای «سید جمال محمدی» و معاونت هنری اداره کل آقای «محمد محمدی» پیرامون برنامه‌ها و اهداف انجمن موسیقی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

مواردی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت:

1)       بررسی مشکلات هنرمندان حوزه موسیقی در شرایط کرونایی و چگونگی ایجاد راهکار جهت گذر از بحران بوجود آمده ناشی  از

کرونا

2)       نحوه و آماده کردن شرایط لازم جهت برگزاری اولین دوره مجمع عمومی انجمن موسیقی مازندران با شیوه‌ی جدید طبق اساسنامه انجمن موسیقی کشور

«بر اساس این اساسنامه، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها موظفند با ارائه فراخوان از هنرمندان حوزه موسیقی و ثبت‌نام از این عزیزان مقدمات برگزاری انتخابات را مهیا ‌کنند و پس از بررسی و تایید مدارک هنرمندان توسط اداره کل مازندارن انتخابات انجمن شهرستان برگزار می‌گردد.»

انجمن موسیقی مازندران با تاکید و درخواست از کلیه هنرمندان این حوزه امیدوار است تا با حضور حداکثری اعضای منتخب با پشتوانه همه هنرمندان و فعالین حوزه موسیقی مازندران بتوانند اهداف انجمن موسیقی کشور را به ثمر رسانند و  از حقوق هنرمندان موسیقی مازندران دفاع کرده و شرایط فعالیت تخصصی آنان سهل گردد.

3)       مرجع اطلاع‌رسانی در خصوص کلیه اخبار درخصوص انجمن موسیقی مازندران پیج رسمی و وبسایت انجمن است که بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

4)       با حضور حداکثری در این انتخابات کلیه فعالین در حوزه موسیقی (نوازنده، خواننده، آهنگساز، مدرس، صدابردار، هنرمندان فعال در ساخت ساز، ترانه‌سرا، پژوهشگر حوزه موسیقی، تهیه کننده و ناشر) ساماندهی شده و بر اساس نوع فعالیت در سامانه‌ی جامع هنرمندان موسیقی مازندران ثبت می‌شوند.

5)       انجمن موسیقی مازندران پس از چندین جلسه نشست درخصوص برنامه‌های کلان انجمن در سال 1400 در خصوص چند برنامه به جمع‌بندی رسیده که بزودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

البته اولویت کاری انجمن برگزاری مجمع عمومی انتخابات استانی به بهترین شکل می‌باشد.

آقای محمدی معاون هنری ارشاد پیگیری مطالبات هنرمندان و هم‌چنین تسهیل در فعالیت و درآمد آنان را از دغدغه‌های اداره کل بیان نمود که برنامه‌ریزی‌هایی نیز در این خصوص صورت گرفته است و طی نامه‌ای به ادارات کل شهرستان‌ها ابلاغ شد که در این خصوص همکاری‌های لازم را با انجمن موسیقی مازندران داشته باشند و هم‌چنین در خصوص عدم فعالیت هنرمندان موسیقی در دوره کرونا پیگیری‌های لازم در حال انجام می‌باشد.

در پایان جناب آقای سید جمال محمدی در خصوص حمایت از گروه‌های بومی فعال که هم اکنون نیازمند به حمایت می‌باشند برنامه‌ای جهت برگزاری کنسرت‌های مجازی تدوین کرده‌اند که با حمایت هیئت مدیره انجمن موسیقی استان و حمایت عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بزودی اجرایی خواهد شد.  

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi