- مازندران - مردم در ساخت کتابخانه‌ها مشارکت دارند

استاندار مازندران مطرح کرد

مردم در ساخت کتابخانه‌ها مشارکت دارند

تاریخ 02 مهر 1399 ساعت 11:45:18
منبع: واژه روز
کد خبر: 001096
استاندار مازندران گفته است که توسعه کتابخانه‌ها نقش مهمی در افزایش دانش و آگاهی نسل جدید ایفا می‌کند که در این راستا تلاش کردیم در حوزه ساخت و بهسازی و نوسازی، مردم و خیرین را مشارکت دهیم.
مردم در ساخت کتابخانه‌ها مشارکت دارند

 

به گزارش واژه روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در آیین کلنگ زنی کتابخانه مرکزی شهیدان معلمی شهرستان جویبار که با حضور آیت الله معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، اسد، فرماندار جویبار و ولیپور، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، با بیان این که تحول و توسعه بر مبنای دانایی شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برای تحقق دانایی و آگاهی، زیرساخت‌های کتابخوانی یک ضرورت بوده و برای تحقق این مهم نیاز به همراهی آحاد جامعه و کمک خیرین کتابخانه‌ساز است.

 

وی با اشاره به این که برای توسعه دانایی و زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی وجود خیرین یک ضرورت و فرصت است، افزود: نقش مردم در پیشبرد امور در کنار دولت یک نقش مغتنم و کارساز است و تجلی والای آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که چگونه با مردم محور کردن رسالت عظیم صیانت از کیان دین و کشور، سربلند و پیروز و فاتح شدیم.

 

استاندار مازندران تصریح کرد: توجه به مقوله خیرین کتابخانه‌ساز مسئله مهمی است که توسط اداره کل کتابخانه‌های استان به درستی مورد توجه و اهتمام قرار گرفته است و در دراز مدت می‌تواند کشور و استان را در این راستا بیمه و تامین کند.

 

حسین زادگان، یادآورشد: توسعه کتابخانه‌ها نقش مهمی در افزایش دانش و آگاهی نسل جدید ایفا می‌کند و تلاش کردیم در حوزه ساخت و بهسازی و نوسازی، مردم و خیرین را مشارکت دهیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که اولویت اول دولت، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و پروژه‌هایی است که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، گفت: افتتاح پروژه‌های نیمه تمام در حوزه کتابخانه‌ها نیز در استان در این راستا مورد توجه جدی است.

 

استاندار مازندران گفت: دولت اعتبار مناسبی را در سفر اخیر معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به توسعه این بخش اختصاص داده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi