- میراث فرهنگی - دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری برگزار می‌شود

دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری برگزار می‌شود

تاریخ 12 مرداد 1399 ساعت 15:02:32
منبع: ایسنا
کد خبر: 000923
اختتامیه و اهدای جوایز دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
 دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری برگزار می‌شود

به گزارش واژه روز به نقل از ایسنا، دکتر «محمدحسین ایمانی‌خوشخو» ـ رییس جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری ـ درباره دومین دوره این جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری توضیح داد: الگوی ارزیابی تعالی گردشگری منطبق با الگوی بین‌المللی« EFQM» است و این جایزه به عنوان یکی از ابزارهای موثر و قدرتمند برای ارتقاء و توسعه مجموعه‌های فعال در حوزه گردشگری شکل گرفته است.

 

وی افزود: مفهوم تعالی سازمانی به عنوان یکی از مؤلفه‌های ارزیابی میزان کیفیت فعالیت‌های یک سازمان و تحقق اهداف، در سطح جهانی مطرح است و سازمان‌های متعالی با ارتقای عملکرد خود درحالی که شرایط اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی جوامعی که با آن‌ها در تماس هستند را بهبود می‌بخشند و تاثیر مثبتی بر دنیای پیرامون خود می‌گذارند.

 

ایمانی‌خوشخو اظهار کرد: با به کارگیری مدل تعالی صنعت گردشگری، سازمان‌ها علاوه بر بهره‌مندی از دستاوردهای متعدد مرتبط با نتایج کلیدی خود از قبیل سود، سهم بازار، میزان فروش و...، می‌توانند از یکسو میزان موفقیت‌شان را ارزیابی کنند و از سوی دیگر عملکردشان با سایر سازمان‌های بالاتر را بسنجند.

 

رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های  نرم و صنایع فرهنگ ادامه داد: با نگاهی به تاریخچه‌ فعالیت‌های جهاددانشگاهی می‌توان دریافت که پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در حوزه‌های فرهنگی، تحقیقاتی و ... نقش مهمی را  در کشور ایفا کرده است و با توجه به رسالتی که دارد در کنار جامعه و تحقق اهداف آرمانی جمهوری اسلامی ایران گام بر‌می‌دارد. بنابراین امیدواریم با برگزاری دومین دوره اعطای جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری، علاوه بر بهبود توانمندی‌ها در بخش‌های مختلف صنعت گردشگری، رونق اقتصادی و برون رفت از اقتصاد تک محصولی را شاهد باشیم.

 

نخستین همایش اختتامیه جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری ۵ اسفند ۱۳۹۷، از سوی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد و مجموعه‌های گردشگری شرکت‌کننده در فرایند ارزیابی، متناسب با سطح تعالی مجموعه معرفی و قدردانی شدند. طبق اعلام دبیرخانه دائمی جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری، در دور دوم که سال ۱۳۹۸ باید برگزار می‌شد مجموعه‌های مختلف اعم از صنعت حمل و نقل، اقامت، آژانس‌های خدمات مسافرتی و سایر ارگان‌های فعال در گردشگری مورد ارزیابی قرار گرفتند و نتایج مشخص شد، اما با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم به تعویق افتاد. از این رو مراسم اختتامیه و اهدای جوایز دومین دوره جایزه ملی تعالی گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و میزبانی تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان و مجموعه‌های گردشگری روز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹ساعت ۱۸ در این مجموعه برگزار می‌شود.

این مراسم به صورت مجازی از سایت پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (http://iccip.ir/) پخش خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها