- مازندران - فعالیت 46000 نفر در حوزه فرش دستبافت در مازندران

فعالیت 46000 نفر در حوزه فرش دستبافت در مازندران

تاریخ 29 تیر 1399 ساعت 10:23:29
منبع: ایلنا
کد خبر: 000856
در حوزه فرش و قالی دستباف 46000 نفر در استان مازندران مشغول فعالیت می باشند.
فعالیت 46000 نفر در حوزه فرش دستبافت در مازندران

به گزارش  واژه روز به نقل از ایلنا، «حسینقلی قوانلو»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام این خبر گفت، فرش ایرانی همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین اقلام در حوزه تولید و به خصوص در زمینه صادرات غیر نفتی بوده که می تواند برای کشور ارزآوری به همراه داشته باشد.

وی در ادامه به پیشنه استان مازندران در زمینه تولید فرش و قالی دستباف اشاره و افزود: هم‌اکنون در استان مازندران تعداد 46000 نفر قالیباف که دارای کارت بافندگی هستند مشغول به فعالیت می­باشند.

قوانلو گفت: در همین راستا تعداد 4 مجتمع قالیبافی در مازندران وجود دارد که به دنبال آنیم تا با تقویت بازارهای قدیمی به بازارهای جدید ورود پیدا کنیم.

رئیس سازمان صمت مازندران به برگزاری دوره­های آموزشی جهت ارتقای سطح فعالان فرش دستباف مازندران اشاره و افزود: به مدت 7000 ساعت تا کنون کلاس­‌های به‌بافی، طراحی و رنگرزی در استان برگزاری شده است.

حسینقلی قوانلو به پیگیری­‌های انجام شده در خصوص ثبت جهانی فرش دستباف کلاردشت اشاره و تصریح کرد: ایجاد سایت فروشگاهی ، بازارچه دائمی فرش دستباف، استفاده از ظرفیت هتل­‌ها و اماکن گردشگری در خصوص عرضه و نمایش فرش دستباف، ایجاد فروشگاه مجازی برای عرضه تولیدات فرش دستباف استان و همچنین اختصاص فضای نمایشگاهی مرتبط با فرش در نمایشگاه‌های تخصصی به صورت رایگان از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جاری برای این حوزه می‌­باشد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi