- مازندران - ۳ حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در رامسر دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران خبر داد:

۳ حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در رامسر دستگیر شدند

تاریخ 26 دی 1398 ساعت 11:03:03
منبع: مهر
کد خبر: 000244
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از دستگیری سه حفار و قاچاقچی میراث فرهنگی در شهرستان رامسر خبرداد.
۳ حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در رامسر دستگیر شدند

به گزارش واژه روز به نقل از مهر، «سرهنگ محمدرضا کردان» با اشاره به دستگیری سه حفار غیرمجاز در رامسر اظهار داشت: با توجه به فرهنگ سازی و آگاه سازی در خصوص جلب مشارکت‌های اجتماعی، پیگیری اخبار و گزارشات واصله مردمی برای جلوگیری از هرگونه تجاوز به مواریث تاریخی، فرهنگی، روز گذشته گروهی از افراد در منطقه کتالم شهرستان رامسر، اقدام به حفاری غیرمجاز کردند که دستگیر شدند.

وی افزود: با هماهنگی دستگاه قضائی و همراهی نیروی انتظامی شهرستان، نیروهای یگان حفاظت طی عملیاتی مشترک، سه نفر را در این رابطه دستگیر کردند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی مازندران گفت: در این عملیات، ادوات حفاری، دستگاه موتور برق، دستگاه هاتی و دستگاه آبکش، کشف و ضبط شد.

سرهنگ کردان، با اشاره به اهمیت همراهی مردم در حفظ و حراست از عرصه‌های تاریخی و میراث فرهنگی کشور گفت: برنامه ریزی برگزاری جلسات مشارکت اجتماعی، با انجمن‌های میراث فرهنگی، مراکز آموزشی و پژوهشی، دهیاری‌ها و شوراها، پایگاه‌های مقاومت بسیج، شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و ائمه جماعت تا پایان سال برنامه ریزی شده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها