- مازندران - معرفی جاذبه‌های شهری مازندران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری

معرفی جاذبه‌های شهری مازندران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری

تاریخ 19 بهمن 1401 ساعت 21:21:53
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002388
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از معرفی جاذبه‌های شهری مازندران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنعت وابسته تهران خبر داد.
معرفی جاذبه‌های شهری مازندران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری

به گزارش واژه‌روز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر گفت : ۱۷ شهرداری استان مازندران جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری خود را در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تهران به نمایش گذاشتند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از معرفی و حضور هنرمندان و صنعتگران ۲ شهر ملی جاجیم آلاشت، متکازین بهشهر و روستای ملی حصیر بابل در این نمایشگاه خبر داد و افزود: بخشی از ظرفیت‌های مازندران در زمینه صنایع‌دستی در قالب ده غرفه در سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به نمایش درآمده است.

او از حضور شهرداری‌های شهرهای گزنک، رینه، امامزاده عبدالله و بهمنیر که ظرفیت‌های خوبی در زمینه گردشگری دارند و در این نمایشگاه به‌عنوان بازار جدید فرصت‌های خود را ارائه کردند یاد کرد و یادآور شد: توسعه گردشگری در یک شهر نیازمند همکاری شهرداری‌ها است و بدون حمایت این نهاد نمی‌توان از ظرفیت‌های شهری، جاذبه گردشگری ساخت، خوشبختانه شهرداری‌های برخی از شهرهای مازندران نسبت به این مهم حساس شدند و برای ارائه ظرفیت‌های محلی و ورد آنها به چرخه اقتصادی شهر برنامه دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندرن افزود: رویکرد گردشگری و توجه ویژه به آن توسط شهرداران، باعث می‌شود شهری زیبا، جذاب، سرزنده و پویا داشته باشیم‌.

او یادآور شد: تحول شهری و متعاقب آن تحول اقتصادی و فرهنگی، اجتماعی در شهرها بدون توجه به مقوله ارزشمند و مهم گردشگری امری نشدنی است.

برزگر با اشاره به اینکه بخش‌های تعریف شده در شهرداری‌ها نشان دهنده وظیفه مهم این نهاد عمومی در توسعه گردشگری است؛ تصریح کرد: کوتاهی در این زمینه نتیجه‌ای جز اتلاف ظرفیت‌های شهر و از بین رفتن فرصت درآمد بیشتر برای شهر و مردم نخواهد داشت‌.

غرفه‌های مازندران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در سالنA۴۰ در محل دائمی نمایشگاه‌‌های بین‌المللی تهران از ۱۸ لغایت ۲۱ بهمن ماه جاری میزبان علاقه‌مندان است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها