- مازندران - 10 اثر تاریخی در رامسر شناسایی شد

10 اثر تاریخی در رامسر شناسایی شد

تاریخ 03 دی 1401 ساعت 16:10:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002322
ریس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر از شناسایی ۱۰ اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان رامسر خبر داد.
10 اثر تاریخی در رامسر شناسایی شد

به گزارش واژه‌روز و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی .گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، نادر سحرخیز شنبه ۳ دی۱۴۰۱ گفت:یکی از امتیازات شهر نمونه گردشگری رامسر داشتن آثار فاخر تاریخی است که مهمترین آن بافت تاریخی_ فرهنگی این شهر زیباست .

ریس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رامسر آین شهر را دارای پیشینه‌ای تاریخی که پایه علمی دارد و بیش از ۳هزار و ۵۰۰ سال متعلق به عصر آهن دانست که بعد کاوش‌های باستانشناسی در ایزوگام دشت دهستان جنت‌رودبار به اثبات رسیده است؛ افزود:در تلاش هستیم با همکاری نهادهای مردمی و پویش‌های علمی هر چه بیشتر بر تعداد آثار شناسایی شده این شهر زیبا در زمینه تاریخی بیافزاییم .

او آثار تاریخی هر دیاری را عاملی برای جذب بیشتر گردشگران دانست و تصریح کرد: این رویدادی به شرطی رقم می‌خورد که تلاش کنیم و پژوهش‌هایی انجام دهیم که نهایتا منجر به معرفی اثر تاریخی شود.

سحرخیز همچنان در ادامه گفت: در سال ١٤٠١ با همکاری دوستداران و علاقه‌مندان و همچنین همیاری شوراهای شهر روستا موفق به شناسایی تعداد ١٠ اثر با ارزش تاریخی فرهنگی شدیم و تلاش خواهیم کرد با مطالعات دقیق این آثار ارزشمند را به ثبت ملی برسانیم.

او نقش آثار تاریخی را در طراحی‌های جدید معماری شهری و روستایی مهم برشمرد و گفت: لازم است اساتید و طراحان و همچنین مدیریت شهر و روستاها در جهت حفظ منظر از این الگوهای ارزشمند بیشتر بهره ببرند چراکه یکی از پایدارترین و زیباترین نماهای شهری دررامسر نمای سیمانی  است که در بناهای تاریخی با ابزارهایی دور در و پنجره‌ها در معماری معاصراستفاده شده و می‌تواند الگوی مناسب برای بناهای جدید باشد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها